Sensuurista

Jos muslimien toiveet sensuurin tuomisesta takaisin länsimaiseen tiedonvälitykseen ja valtion aseman vahvistamisesta kansalaisten elämässä toteutuu, ei se tarkoita, että muslimeille tulisi helpommat olot länsimaissa tai edes Lähi-Idässä.
2154
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Mikä on pointtisi?

Äänestä
  • Pointtimi on se, että jos alistumme pelolla uhkaileviin tahoihin, olemme kohta kaikki muslimeja.
    Tanska vapaana yhteiskuntana on antanut 200000 muslimillekin elämisen mahdollisuuden. ja varmasti sossu pelaa.
    kuitenkin Tanskan muslimeissa on tahoja jotka tietoisesti haluavat sytyttää yhteenoton heitä ruokkivien ja heidän uskonveljiensä välille.
    sarjakuvien tuominen lähi-itään oli kyllä tietoinen valinta ja pyrkimys vaikuttaa länsimaisiin yhteiskuntiin, missä ollaan jopa Suomessa onnistuttu hyvin.

    monikaan meistä ei tajua, että islam on aikalailla ääriuskonto. onhan meilläkin omat äärilahkomme, ja tiedämme, kuinka suvaitsemattomia he ovat.
    sallimmeko siis suvaitsemattomien ihmisten päästä määräämään yhteiskunnastamme ja elämästämme?

    suurimmalla osalla meistä kristityistä uskomme on meidän henkilökohtainen asia, ja meillä on siihen oikeus, siinä kuin muslimeilla omaan uskoonsa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Gabriel kirjoitti:

Jos muslimien toiveet sensuurin tuomisesta takaisin länsimaiseen tiedonvälitykseen ja valtion aseman vahvistamisesta kansalaisten elämässä toteutuu, ei se tarkoita, että muslimeille tulisi helpommat olot länsimaissa tai edes Lähi-Idässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu