valkaisu?

ketään jolla on vaalentuneet hampaat kaupan valkaisevilla hammastahnoilla? en haluaisi kuitenkaan mennä hammaslääkärillevalkaisuus... muistaisin, että denivit auttoi vähän, mutta jos joku tietää muun merkin niin saa mainostaa :)
1447
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Ei nuo kauppojen valkaisutahnat oikein auta. Ei ainakaan minulla. Ne voivat hieman tummentumia poistaa, mutta eivät tee radikaalia muutosta purukalustoon. Jos päädyt valkaisevaan tahnaan, niin älä käytä sitä säännöllisesti (heikentää hampaiden kiilettä pitkäaikais käytössä). Sitten on jäljellä tuo Zoom valkaisu, joka maksaa ja vaatii useamman "hoito kerran". Myös suuhygienistit tekevät "putseja", jotka voivat hampaista ylimääräiset tummentumat poistaa. Asiasta voi kysellä hammashoitolasta.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


.......... kirjoitti:

ketään jolla on vaalentuneet hampaat kaupan valkaisevilla hammastahnoilla? en haluaisi kuitenkaan mennä hammaslääkärillevalkaisuus... muistaisin, että denivit auttoi vähän, mutta jos joku tietää muun merkin niin saa mainostaa :)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu