Galluppi

Tuletko rajoittamaan kananmunia ja kananlihaa proteiininlähteenä lintuinfluenssan takia?
7255
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Kyllä tulen.

Äänestä

ei kannata kun siihen sairastuu joka tapauksessa

Äänestä

En ainakaan vielä tässä vaiheessa. Sitten kyllä, jos sitä täältä koti-Suomesta alkaa löytyä.

Äänestä
  • Paistettaessa/keitettäessä pöpöt kuolee anyway, jos joku virus nyt huippusuojelluille suomalaisille tiloille pääsisikin.

    Äänestä

Aion vastaisuudessakin Syödä munia(2-6) joka päivä, Enkä aio vähentää kananlihan syöntiä. Kun kaikki ruoka-aineet kypsentää kunnolla niin kyllä ne pöpöt varmasti kuolee.

Äänestä

En todellakaan. Olen kyllä tarkempi lihan kypsennyksessä ja kananmunien keitossa.

Äänestä

Syön munia ja kanaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


xcvmnxc kirjoitti:

Tuletko rajoittamaan kananmunia ja kananlihaa proteiininlähteenä lintuinfluenssan takia?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu