Kumpi mahtaa olla maailmalla kovempu juttu, siis harrastajamäärillä mitaten. Futis vai lätkä. Meinasin vaan et miten maailmalla arvostetaan lätkän olympiamitaleja. Onks tää Ruotsin kulta myös kova juttu maailmalla??
Kumpi on kovempi juttu..futis vai lätkä???
vantaan pohtija
1109
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
No mitäs luulisit?
Ruotsilla tosin on maajoukkue jokaisessa jalkapallon lopputurnauksessa mukana. Ja pronssimitali voittettu myös joka on aivan aivan aivan mahtava saavutus siinä lajissa. Toivottavasti suomellakin on joukkue mukana 20v sisään.. :(
Ei vaan hieno oli kyllä tuo eilinen sulka Ruotsin hattuun jääkiekosta. Paras kulta mitä siitä voi voittaa. Hopeakin oli kyllä kova juttu. Paljon enemmän kuin joku mm-pilipalikulta. Harmi ettei Suomesta ole oikein finaalipelien voittajaksi vaikka taitavia pelaajia riittää.