Tunnistustehtävä
panpeter
151673
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
corvette?
audi a8 tai s8
Alumiinikori palaa siinä kuin muovinenkin (Corvette) ja jotenkin tuo moottorin päällipuoli näyttää saksalaiselta. Eikä Vette ole järin exotic jenkkien mielestä (wreckedexotics...).
Zr1 Corvette on varustettu 4:llä nokalla, mutta tarkemmin katsottuna se kone ei sittenkään ole tuollainen.. etenkin laturi ei roiku maanrajassa,
vanteetkin on kun sirkkelin terät, veikkaan että siinä on joku Hitlerin kosto on käynyt kuumana.
Pari helpommin tunnistettavaa palanutta kasiakin löytyy:
http://www.wreckedexotics.com/other/025.jpg
http://www.wreckedexotics.com/other/017.jpg
Paljon ääniä saaneesta Corvetesta jää sentään teräksiset tukirakenteet. Muovi kun ei yksin riitä korimateriaaliksi kuten alumiini.
http://www.wreckedexotics.com/corvette/corvette_061702_14.jpg
Alumiinin palaminen tuli muuten todettua käytännössä intin kaminoissa. Jugurtti yms. purkkien alumiinifoliokannet palavat kuin paperi kun kuumuutta on riittävästi. ;)
Sivuston nimi tulee siitä että se on keskittynyt oikeasti eksoottisiin autoihin, kuten urheiluautoihin. Niitä on pitkät listat malleittain ryhmiteltynä. Nuo Audit olivat tavallisten joukossa (Others -> Non Exotics).
Linkki pääsivulle:
http://www.wreckedexotics.com
Veikkaan corvette. Oisko 90-luvulta.
BMW Z8
ex-Corvette :(
Imuputkia oikealla laskettavissa 5 -> V10 -> Viper
se viides siinä edessä on eri rivissä ja kuuluu siis lohkon toiseen puoliskoon eli pelkkä V8. Audille tyypillinen V-moottorin imusarja, V6:ssa on saman näköinen.
Taitaa olla se. Corvette se ei ainakaan ole, koska niissä ei ole yläpuolisia nokka-akseleita. Hihnapyörät ja istuinten rungot näyttäis olevan VW-konsernin tavaraa.
Oisko rosvo polttanut alumiinikorisen auton.
Olisko Maserati 3500 gt/spyder?
...Aku Ankan auto! Paloi 13.päivä.
vW kupla tai Porche