Älkää osallistuko ohjelmaan

Lupamaksuilla sitten matkustetaan Afrikkaan.

Katsokaa vaikka:
http://www.yle.fi/ihanin/

Nyt osallistumiskielto päälle Suomen naiset.
11964
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

täällä. Laittakaa palautetta suoraan YLE:lle ja kertokaa mitä mieltä olette ko. suunitelmasta.
Tossa linkki.

http://www.yle.fi/palaute.html

Äänestä

Ajattelin ensin, että tuo on jonkun pilailijan tekemä sivusto, mutta se taisikin olla ihan YLE:n oma sivu...

No, en tietenkään ole koskaan maksanut kommari-YLE:n lupamaksuja.

Äänestä
  • laiska kommunisti, jolla ei ole varaa maksaa lupamaksua.

    Äänestä

no tosiasia kuitenkin on et naiset osallistuu siihen pilvin pimein...

Äänestä
  • Ohjelmaformaatti on yksiselitteisen rasistinen.

    -tuomaristoon ei kuulu yhtään etnistä suomalaista miestä (täyttää syntyperään ja sukupuoleen kohdistuvan syrjinnän merkit)

    -tuomaristoon ei kuulu yhtään naista (sukupuolisyrjintää)

    -tuomaristoon ei kuulu yhtään etnistä ei-suomalaista naista, vaan ainoastaan etnisiä ei-suomalaisia miehiä (sukupuoli- ja syntyperäsyrjintää)

    -esillä olevat naiset ovat ainoastaan suomalaisia (täyttää syntyperään kohdistuvan syrjinnän kriteerit)

    Ohjelmaformaatin mielekkyyttä voidaan pohtia sitä taustaa vasten, että minkälaisen vastaanoton saisi "Kaunein alaston somalityttö" -formaatti? Tuomaristossa olisi vain haisevia läskejä suomalaisia äijiä.

    (IIIKK! RASISMIA, RASISMIA!)

    Äänestä

Pitääkin osallistua. Ei silleen että mua kiinnostaisi tuo pätkääkään, mutta ihan vaan vittuillakseni pienimunaisille heikkoitsetuntoisille suomalaismiehille. Täysi paniikki teidän heikkoitsetuntoisten miesten keskuudessa tälläkin palstalle. Ei teille voi kuin nauraa, buahhahahahh!

Äänestä
  • Somaliveljekset hakkasivat tässä taannoin siskonsa sairaalakuntoon, kun sisko ei halunnut mennä naimisiin perheen valitseman sulhasen kanssa.
    Somalialaiset kun katsovat naisten olevan vähän niinkuin miehen omaisuutta.
    Siksi suomalaisten pitää boikotoida ohjelmaa.

    Minusta niin miehen kuin naisen tärkein elin on nuo aivot.
    Mielummin siis miehelläkin aivot toimii, vaikka sukupuolielin nyt vähän pienempi olisikin.

    Äänestä

  • hyvä Suomi kirjoitti:

    Somaliveljekset hakkasivat tässä taannoin siskonsa sairaalakuntoon, kun sisko ei halunnut mennä naimisiin perheen valitseman sulhasen kanssa.
    Somalialaiset kun katsovat naisten olevan vähän niinkuin miehen omaisuutta.
    Siksi suomalaisten pitää boikotoida ohjelmaa.

    Minusta niin miehen kuin naisen tärkein elin on nuo aivot.
    Mielummin siis miehelläkin aivot toimii, vaikka sukupuolielin nyt vähän pienempi olisikin.

    siinä nouse sekä Suomen, että Somalian älykkyyosamäärä, kun Zonen kaltaiset naiset lähetetään ylen toimesta somaliaan heimopäälliköiden omaisuudekis. Heti lähtöön voidaan ympärileikata tyttö "kunnialliseksi".

    Äänestä

  • Täytyy nyt tässä kaikille tunnustaa, että mä olen ollu aika monen kundin kans sängyssä. Ehkä noin kymmenen. Mut yllätys oli se kun se ainoo tumma kundi kenen kans mä olen ollu, olikin se kaikkein pieni kikkelisin, ylivoimaisesti. Kaikilla suomalaisilla on ollu paljon isompi. Mä en ymmärrä, miks aina jauhetaa sitä, et mustilla ois muka isompi. Mä olen kuullu muiltaki samanlaisii kokemuksia.

    Äänestä

myös tasa-arvovaltuutetulle.
Somalia ei ole rikollisillekaan turvallinen palautuspaikka somalimiehen mielestä(eilinen A-Talk) ja nyt sinne oltaisiin rahtaamasa suomalaisia tyttöjä!
Kyllä on härskiä! Miten YLE kehtaa!
Ei kai kukaan suomityttö niin bimbo ole että ilmoittautuu?

Äänestä
  • kunhan saa kuuluisuutta nähdäänhän se näistä salarakkaista ym typyköistä

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Yök Yle kirjoitti:

Lupamaksuilla sitten matkustetaan Afrikkaan.

Katsokaa vaikka:
http://www.yle.fi/ihanin/

Nyt osallistumiskielto päälle Suomen naiset.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu