mitäs palstalaiset arveletta, kuinka epäsoveliaalla linjalla arvon sheriffimme stb tällä hetkellä on? poistaa viestejä, joiden poistaminen ei ois tullu kysymykseenkään engelmanan aikoina.
mun kaks alotusta lähti huitoon ja samaten karpon 'uskovaisten frasivarasto' -ketju. poistitko karpon ketjun aloituksen vai yksittäisen ketjusa olleen viestin takia?
annapas nyt stb perusteluja miks nämä ketjut poistit?
eihän stb oo niin että ko. ketjut häipy sen vuoks että ne oli sulle kiusallisia ittelles?
aina ei voi miellyttää kaikkia. karpon ketju oli hyvä ja todellisuuteen liittyvä, johon just olin vastaamasa. siinä otettiin esille uskovaisten usein käyttämiä fraaseja. oliko aihe liian kiusallinen ja harmillinen just sulle, stb?
häh, en aina oiken ymmärrä keskustelupalstojen sheriffien herkkähipiäistä linjaa.
mun kaks alotusta lähti huitoon ja samaten karpon 'uskovaisten frasivarasto' -ketju. poistitko karpon ketjun aloituksen vai yksittäisen ketjusa olleen viestin takia?
annapas nyt stb perusteluja miks nämä ketjut poistit?
eihän stb oo niin että ko. ketjut häipy sen vuoks että ne oli sulle kiusallisia ittelles?
aina ei voi miellyttää kaikkia. karpon ketju oli hyvä ja todellisuuteen liittyvä, johon just olin vastaamasa. siinä otettiin esille uskovaisten usein käyttämiä fraaseja. oliko aihe liian kiusallinen ja harmillinen just sulle, stb?
häh, en aina oiken ymmärrä keskustelupalstojen sheriffien herkkähipiäistä linjaa.
Vastaukset 15
Vanhimmat
EIHÄN JENKIT EDES YMMÄRRÄ MITÄ SUOMESSA ON MENEILLÄÄN
miksi uusi sefu poistaa viestejä liian ahkerasti?
Äläkä vaan tule valehtelemaan että eniron ylläpito olisi niitä poistoja tehnyt, niissä ei ollut mitään pahaa.
harmittaa kun just olin vastannut ja odotin vastausta ja sitten katoaa kuin tuhka tuuleen.
Usko Kristukseen ei ainakaan lennä kuin tuhka pesästä, vaikka viestit lentelevät mantereelta toiselle, tai palstalta roskikseen, ei se kuitenkaan uskoamme saa horjumaan, jot nyt kiiruusti pehkuihin.
velvollisuutta vastata kysymyksiin, hän EI MUISTA mitä on poistanut ja sitä paitsi VOIHAN niitä tekstejä poistaa ylläpitokin. Eli muuttuipa ylläpidon linja yllättäen ääritiukaksi JUURI samalla viikolla kuin uusi sefu aloitti.
vaikka niissä ei olisi mitään kenenkään henkilöä luokkaavaa eikä rivoa tai sopimatonta kielenkäyttöä. Sheriffi ilmeisesti toteuttaa alussa julistamaansa ohelmanjulistusta: viestien tulee olla helluntalaisten opetuksesta lähtevää ja hän kyllä kuulemma tuntee ja tietää mikä sellaista on. Osapuilleen näin hän sheriffiksi tultuaan tällä palstalla julisti.
mista maasta seriffit tulee, stb on hyva.
alkaa itkeko. ei palstalla tarvitse olla muita seriffin lisaksi. jeesus seuraa vain seriffin kaltaisia. Poistamus tyyli on aivan ok. Kaikki homoy ja frit messages kylla voi havittaa.
Turha kaiketi niitä on tehdä, poistojen suhteen.
Jos vastaukset katoavat taivaan tuuliin, nii miks sitä turhia murheita aloituksiin kohdistaa.
Tämä palsta vois yhdistettynä hela-homo- nimikkeessä toimia, silloinhan viestit pysyvät kauemmin.
Meinaan vaan ku tällä palstalla luultavasti puolet on homoja, jotka nälissään Kristittyjä syövät, ovat vähä niiku haaska-linnut, vaa mikäs siinä täähän on kaikille tarkoitettu "viihde-palsta", jossa raamattu on tois sijainen asia.
Ja ajatteles, että se sama homoininä alkoi taas. Kun sheriffi viimeksi vaihtui, Poikalapsi itki, että Engelmama sortaa homoja ja poistaa viestejä. Ja taas sama juttu. Ikinä ei ole hyvin.
eräs tuossa jo sanoikin, minulla ei ole velvoitetta selittää poistamisien syitä, ja olen sen aiemminkin sanonut.
"mitäs palstalaiset arveletta, kuinka epäsoveliaalla linjalla arvon sheriffimme stb tällä hetkellä on? poistaa viestejä, joiden poistaminen ei ois tullu kysymykseenkään engelmanan aikoina."
-Miksi minua vertaat Engelmamaan? Olemme kaksi eri henkilä ja kummallakin meistä erilainen käytäntö. Toisekseen, hän oli aivan liian kiireinen tämän palstan "hoitoon" niinkuin sanoi ja siksi jättikin tehtävän.
"annapas nyt stb perusteluja miks nämä ketjut poistit?"
-Olen varmasti sanonut aika monta kertaa etten millään pysty muistamaan miksi jonkun avauksen tai kommentin poistan. En pidä siitä mitään päiväkirjaa jossa selostan että tänään siihen ja siihen aikaa poistin sen ja sen kirjoituksen koska se oli sellainen. Enkä aio sellaista ruveta pitämäänkään, valitan.
"eihän stb oo niin että ko. ketjut häipy sen vuoks että ne oli sulle kiusallisia ittelles?"
-Kiusallista? No ei kai. Enkä kyllä edes muista mistä keskusteluista puhut, joten... Ja miksi poistaisin tekstin vain sen takia että se on minulle kiusallinen aihe. Ei minulla niin huono itsetunto ole.
"aina ei voi miellyttää kaikkia"
-Niin se näyttää olevan. Vaikka kuinka itse tekisi parhaansa niin aina joku on ojentamassa risuja. Teki niin tai näin, on aina väärin päin...
"karpon ketju oli hyvä ja todellisuuteen liittyvä, johon just olin vastaamasa. siinä otettiin esille uskovaisten usein käyttämiä fraaseja. oliko aihe liian kiusallinen ja harmillinen just sulle, stb?"
-Tuon avauksen muistan. Poistin sen koska minusta ne eivät olleet todenperäisiä väittämiä (olivat siis valetta). Eli en kokenut sitä kiusalliseksi tai harmilliseksi. Tai no harmilliseksi siinä mielessä että koin sen valehteluksi ja valehteleminen on harmillista.
Vai olivat uskovaisten esittämät fraasit sinusta VALETTA! Nyt kyllä päästit suustasi pöljiä: seuraa sinä ihminen tätä palstaa ja katso, mitä herrat mrx ja Ritari - monen muun ohella - ehtimiseen hokevat. Minulle tulee AIAN nykyisin syytettä rienauksesta, sanoinpa mitä tahansa. Teille lahkoon hurahtaneille kun ei saa sanoa, miltä asiat ulkopuolelta näyttävät.
Olin jo kuvitellut, ette oekaaan pahimpia hihhuleita, mitä sensorointiin tulee. Olin väärässä, ikävöä kyllä.
noin kamalasti suutuit kun kerroin että poistin viestin jossa mielestäni tahallisesti valehdeltiin? Minusta kun se on hyvä asia! :O Eheytysteoria taas on juttu asia koska se on mielipide asia. Jotkut uskovat siihen, osa ei. Sinä et usko siihen, jotkut uskovat. Kyseessä ei ole karkeasti oikea tai väärä asia koska on oikeasti henkilöitä jotka ovat vapautuneet homoudesta.
Satuin näkemään poistamasi ketjun. Satuin myös sen lukemaan. Kokemukseni tällä palstalla ovat näyttäneet, että siinä ketjussa ei teidän sanomiinne ollut ainoaakaan valhetta liitetty. Se on surullista, jos ette kestä totuutta.
MISSÄ niitä oikeasti heteroksi eheytyneitä homoja ja lesboja muka on? MISSÄ? KUKAAN ei ole tähän mennessä vielä tarjonnut todisteita, joten ne jutut ovat todistamattomia ja ykisttäisten ihmisten itse kertomina silkkaa valhetta. Usko sinä niihin, jos tahdot. Uskot siis valheisiin, et todistettuun tietoon.
Sinusta on siis olemassa asioita, jotka ovat valheen ja toden rajamailla? MITÄS muita tämmöisiä asioita onkaan???? Alkoi KOVASTI kiinnostaa!
sekin, jos jonkun mielestä hihhulit käyttävät toistuvasti samoja fraaseja. Siitä löytyy tältä palstalta todisteita, jos vähänkään näitä viestejä lukee. Miksi eheytys-asia tänne sopii mutta fraasi-asia ei? Olisitko hyvä ja edes yrittäisit pyrkiä objektiivisuuteen.
höpötä!
nyt oikeastaan todistamaan tuon, että nuo karpon avauksen fraasit uskovaisten sanomina olis valetta. mielestäni olet heikoilla jäillä jos poistit sen vain sen vuoksi että sinun mielestäsi se on valetta.
periaatteesa väittämällä kenen tahansa näkemyksen valeeks voisit sitte poistaa sen. ymmärrätkö?
toisaalta vaikka jokin aloitus sisältäisikin valheellisia väittämiä niin anna sitten muiden keskustelijoiden yrittää kumota ne. pitääkö sinun sitten mennä poistamismahdollisuuksinesi poistamaan nuo vain omien näkemystesi pohjalta?
minä väitän vastaan. karpon esittämät fraasit todellakin ovat kokemuksieni perusteella usein uskovaisten sanomia. työmies ym. lisäsivät sinne vielä muutaman. nyt sinä vallallas sitte annat sun vastakkaisen näkemykses jyrätä. huomaatko ongelmaa?
pyydän karpoa laittamaan ko. avauksen uudelleen palstalle ihan vain senkin vuoksi jotta voin kysyä suoraan ylläpidolta kuuluuko tämä poistettavien joukkoon vain sen perusteella, että sheriffi pitää sitä valeena. kysytään ylläpidon mielipidettä asiasta.
joten karpo, jos huomaat tämän, toivottavasti laitat sen takas.
asiattomaks sitä on paha luokitella kun siinä vain todetaan eräitä fraaseja uskovaisten sanomiks.