Onko Saksan

tuontiautoissa, esim. MB:ssä joitain "vakio"poikkeavuuksia, kuten esim. valojen E-hyväksymismerkintä, katalysaattorityyppi, kolmitoimi- jne?
3287
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Taitaa Suomen autot olla yli 90 prosenttisesti tuontiautoja.
Joitakin ovat Uudessakaupungissa tehneet mutta vähän niistä on Saabin jälkeen tänne jäänyt !!!

Että se siitä valuuttapaosta

Äänestä
  • taas vastaus josta selvisi vastaajan tietämättömyys.. mua kiinnostaa asia myös.. en vaan oo viittiny selvittää. eli. esim. uudehko E-mersu.. mitä varusteita vakiona etelä-saksassa.. dieseliin lisälämmitin ? lohkolämppäri (tuskin) penkinlämmittimet.. alustan/koteloiden suojamassaus ? asioita jotka eivät välttämäti sikäläisiä kiinnosta mutta täkäläisiä kyllä.. maksavat vähän lisää ennen kuin ovat kiinni täällä päässä.

    Äänestä

samoja TOLPAHOMOJEN ajamia manne paskoja ne on että älä saatana rupee kitisemään yhtään.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jk kirjoitti:

tuontiautoissa, esim. MB:ssä joitain "vakio"poikkeavuuksia, kuten esim. valojen E-hyväksymismerkintä, katalysaattorityyppi, kolmitoimi- jne?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu