Alotin tuossa reilu viikko sitten pillereiden syönnit kun menkat alkoivat. Menkat tuli normaalisti ja nyt on vielä senkii jälkeen tullut vähän ruskehtavaa vuotoa muutaman päivän, kuitenkii niin vähän ettei mitään siteitä tarvitse. Onko tämä normaalia? yleensä menkkani kestävät sellaiset 4 päivää ja nyt on ollu tuota vuotoa jo 8 päivää... onko kellään kokemusta? helppiä.
e-pillerein alotuksesta
emppu
3286
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Siitä olisi lääkärinkin pitänyt kertoa. Käsittääkseni tämä lukee myös pillereiden mukana tulevassa ohjevihkossa.
Kokemusta on vaikka kuinka monella ja tuo on todella tavallista. Kierto säännöllistyy ja tasaantuu parin kuukauden sisällä.
se on ns. välivuotoa..älä ihmettele jos jossakin vaiheessa, vaikka menkkoja ei oiskaan juuri päällä tulisi myös..
johtuu siitä kun aloitit tabletit.
mulla oli noita alkuoireita kanssa, kesti 2-4kk kun olivat ohi. samalla rinnat oli arat, vatsaan koski välillä, ja paikkoja särki jne..
kiitokset teille "helpeistä". odotelen tässä sitten vaan ajan kulumista... :)