Liian seksikästä?

Miten julkkisten vaimot/miehet päästää siippansa vatkaamaan itseään rumban tahtiin vieraiden tanssijoiden kanssa?!

Miltä tuntuisi, jos oma puolisosi tanssisi kuumia latinorytmejä kieli jonkun puolialastoman seksipommin korvassa? Ja vielä telkkarissa! Noitakin tansseja on harjoiteltu tuntikausia suljettujen ovien takana.. Meillä ei moinen tulisi kuuloonkaan!

Tuskin mitään on oikeasti tapahtunut (Suvi Miinala nyt ehkä näytti siltä kuin olisi saanut..) Mutta eikö teidän mielestä tangoa tanssita vain oman rakkaan kanssa?
152871
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

se helena on ehkäpä maailman seksikkäin nainen tai ainakin euroopan.

Äänestä

joutuuhan näyttelijätkin alasti piehtaroimaan rakastelu kohtauksissa kameran edessä. ammattiviihdyttäjille se on vain työtä ja kyllä toivon mukaan oikeat partnerit sen tietävät. tämäkin on vain viihdettä, tuskin kukaan juurikaan mitään mustasukkainen ole, jos tuosta tulisi mustasukkaiseksi, kertoo se että suhteessa ei ole senttiäkään luottamusta. terve parisuhde perustuu luottamukseen. liika mustasukkaisuus on sairasta.

Äänestä
  • No siksipä ne tähtöset ja vähemmän tuikkivatkin vaihtavat paria aika tiuhaan kun eivät pysty (halua)salata vieraissa käyntiään. Vai ettei reiden hinkaaminen toista vasten tunnu missään

    Äänestä

voi kuinka ahdasmielistä,mun ukko heittäis mut pellolle jos mä olisin tuollainen,tuohan on aivan vainoharhaisuutta

Äänestä

Ei mee hyvin teilläkään,
kumpi näistä on totta:
1) miehesi juoksee vieraissa ?
2) sinä olet pettänyt, mutta et ole kertonut ?

Ei kumpikaan vaihtoehto?
Sitten sulla on päässä vikaa.

Äänestä

Jos nyt jonkun seksipommin ansiosta saatais minunkin mies pistämään jalalla koreasti,niin olisin heti lähettämässä hänet tanssiopetukseen :)

Äänestä
  • Hyvä, janeli69! Paras kommentti, mihin tää ohjelma ihmiset on virittänyt... :D

    Äänestä

Minun pieneen päähäni ei mahdu tuo... Tanssiminen kuuluu vain parisuhteeseen? Niin kai sitten aerobic, hiihto, uinti ja karaokekin? Vain oman partnerin kanssa? Tanssi on harrastus siinä missä muutkin, ja jos toinen puoliskoista ei tanssi, sitä ei suoda toisellekaan??
Missäköhän on tuollaisen suhteen luottamus, eräs suhteen kulmakivistä?
Minulla ei ainkaan koskaan ole ollut ongelmia yhdistään tanssiminen muiden kanssa ja luottamuksellinen parisuhde...
Enpä ole osannut edes ajatella asiaa tuosta näkökulmasta, että tanssikaverista voisi ajatella jotain muutakin...

Äänestä

taidat olli joku vanhoillislestaadiolainen kun ei saisi tanssiakkaan toisen ilmeisesti ett ole käynyt tanssilavoilla siellä näkee paljon tanssijoita toisten miehiä ja naisia

Äänestä

Kilpatanssissahan näytellään tunteita ja esitetään. Etenkin lattareissa kuumia rytmejä. Tuskin kukaan lajia tunteva viitsii korvaansa lotkauttaa mustasukkaisuudelle tai miehensä tanssiparin vähäpukeisuudelle. Hohhoijaa...

Äänestä
  • Ne jotka ymmärtää, että kysessää on harraste, osaavat suhtautua,
    mutta ne jotka ei koskaan käy missään,
    niin niillä vippaa ja pahasti.

    Äänestä

  • Kyllä siellä seuratanssipuolellakin tanssitaan lattareita, eläydytään ja sitä kautta myös esitetään tietyssä mielessä. Seuratanssipuolella ei vain ole tarkoitus esiintyä yleisölle, mikä on kilpatanssissa oleellisinta, vaan eläytyä oman huvin ja riemun vuoksi, tanssia parille ja nauttia tanssista parin kanssa.

    Äänestä

Voi kuule, tangoa tanssin ihan kenen kanssa vaan joka sitä osaa viedä! Ikään, kokoon ja näköön katsomatta. Tanssimisella ei ole mitään tekemistä pettämisen kanssa, ei sitten niin mitään. Tanssi on tanssia, pettäminen jotain vallan muuta, kuin tanssimista!

Jos (ja toivottavasti kun) löydän miehen joka tanssii, niin aion ihan 100% varmaksi tanssia edelleen muiden miesten kanssa. Suon saman oikeuden ilomielin miehelle myös! Vaakamambot jätän kotona suoritettavaksi aktiviteetiksi, mutta tanssiin saa ja pitää eläytyä. Se on tavallaan eräänlaista teatteria.. ei sillä tarvitse olla mitään sen kauaskantoisempia seuraamuksia tai pyrkimyksiä. En kiellä sitä, etteikö niitäkin VOISI siinä olla, mutta useimmiten ei ole.

Äänestä
  • Juuri noin se vain on, taas olen voimakkaasti samaa mieltä ja mustikset, kannattais pistää tilaa itselle ja toisille sillä se alkaa maistumaan sen jälkeen tansilta.. Tutun ja tuntemattoman kanssa.

    Äänestä

Onko mielipide ihan tosissaan kirjoitettu? Ei kai sentään, tai sitten kyseessä on ihan umpiluupää patterin välissä kasvanut sekoboltsi!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mustasukka-suzie kirjoitti:

Miten julkkisten vaimot/miehet päästää siippansa vatkaamaan itseään rumban tahtiin vieraiden tanssijoiden kanssa?!

Miltä tuntuisi, jos oma puolisosi tanssisi kuumia latinorytmejä kieli jonkun puolialastoman seksipommin korvassa? Ja vielä telkkarissa! Noitakin tansseja on harjoiteltu tuntikausia suljettujen ovien takana.. Meillä ei moinen tulisi kuuloonkaan!

Tuskin mitään on oikeasti tapahtunut (Suvi Miinala nyt ehkä näytti siltä kuin olisi saanut..) Mutta eikö teidän mielestä tangoa tanssita vain oman rakkaan kanssa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu