Keskustelu on vain täysi-ikäisille

Tämän keskustelualueen sisältö ei sovi alaikäisille. Jatka vain, jos olet täyttänyt 18 vuotta.

Miehet: Kysytäänpä nyt vielä kerran että miten iso?

Eli jos viitsisitte laittaa, pituus/paksuus.
237319
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

ihan normaalin kokoinen. pituutta löytyy 18,5 cm ja ympärysmittaa 13,5 cm. mitat tietysti kunnon seisokin ollessa päällä.

Äänestä
  • 18 cm kun oikein seisoo päältä mitattuna ja 13 cm ympärysmittaa.

    Äänestä

Koko o sopiva, homman nimi on tekniikka!!! Kukaa ei o valittanu koosta, mut joskus oon "tosi isona" kuulema...

Äänestä

OK, tässä paras saavutukseni suoraan naisen suusta ulos ja mittaus (täytyy tunnustaa että on tää munan mittailu tyhmää) :)

pituus 21 cm ja ympärysmitta 16 cm

kokokin voi vaihdella riippuen kiihottumisen asteesta esim, ilman imua omalla kädellä 20 cm/15,5.

On se ihme vehje, mutta sehän on paisuvaiskudosta. Itseasiassa parhaan tuloksen sais pitkän panon jälkeen juuri ennen tulemista, mutta silloin se mittaaminen vasta tyhmää oliskin !

Äänestä

Eli keskimitta on vähän alle 20cm näiden perusteella...Kyllä porukka jaksaa liioitella. Minulla on normaali n. 14cm vähän mittaustavasta riippuen. Ympärysmitta muistaakseni 13cm. Hyvin olen tullut tämänkin kanssa juttuun...

Äänestä
  • sellasta se on ku ne perseenreijästä asti mittaa :)
    itselläni 16cm ja noin 4cm paksuutta

    Äänestä

  • Tuomo kirjoitti:

    sellasta se on ku ne perseenreijästä asti mittaa :)
    itselläni 16cm ja noin 4cm paksuutta

    Jos painaisin mitan kiinni häpyluuhun, niin tulos olisi sentin pitempi. Mittasin vain sen minkä voin sisälle painaa.

    Jos joku on kateellinen niin hyvä, mutta olen nähnyt kyllä isompiakin kuin itselläni.

    Voithan itseäsi lohdutella, että kaikki mittaa perseestä asti jos se sinun mieltäsi parantaa. Tosiasioita se ei muuta.

    Äänestä

  • maximus kirjoitti:

    Jos painaisin mitan kiinni häpyluuhun, niin tulos olisi sentin pitempi. Mittasin vain sen minkä voin sisälle painaa.

    Jos joku on kateellinen niin hyvä, mutta olen nähnyt kyllä isompiakin kuin itselläni.

    Voithan itseäsi lohdutella, että kaikki mittaa perseestä asti jos se sinun mieltäsi parantaa. Tosiasioita se ei muuta.

    herra nyt henkilökohtaisesti otti tuonkin asian. tsemppiä!

    Äänestä

mä oon 17 ja mul on pituutta 18 cm ja ympärysmitta vähän yli 16cm joten paksuutta joku 5.3

Äänestä
  • Penis ei ole pyöreä...

    Äänestä

niin kun kerran kysyt tarkkoja niin pituus 22.5 ja paksuus on tossa 9 sentin paikkeilla
sillä kulkee, ei tartte hätäillä ja jaksaa.
terveisin

Äänestä
  • Paksuus niinkun puolentoistalitran limsapullolla. Jos olisin nainen niin en suostuisi kanssasi, sori.

    Äänestä

18-19cm/4,5-n.5cm

hyvällä omatunnolla sanottuna :)

Äänestä

Pituus 22 cm, ympärysmitta 17 cm paksuimmalta kohdalta.

Äänestä

Muijan mittaama! n.29cm ja 10cm paksu...osa on norsun siirrännäistä. Muuten oikee kiva tikku, mut tykkää liikaa pähkinöistä! Terv.Ensio

Äänestä

aluksi se oli jotain 4-5cm mut sit muijat on nykiny sitä ni ny seo melkee 6cm jos vähä venyttää..

Äänestä

Eli söin 5v kaskuhormooneja heikon pituuskasvun takia ja kalu kasvoi myös (ei ole vitsi!)

Pituus levossa n.17-18cm ja erektiossa 25cm.
Se on miltei ranteen paksuinen,
TURHAA olla kade, eihän toi mahdu käytännössä mihinkään...!

Äänestä
  • Tässäpä neidille informaatiota. Kliinisissä :) mittauksissa (suoritetaan 1-2 kertaa kuussa) todettiin seuraavaa:

    Pituus erektiossa häpyluusta : 17.5 cm *
    Pituus erektiossa ei-häpyluusta : 14.7 cm **
    Paksuus erektiossa varren keskiosasta: 12.3 cm
    Pituus velttona ei-häpyluusta : 8.5 - 10 cm

    Kyllä, minä mittaan penistäni, ja yritän myös kasvattaakin sitä mm. lypsämällä ja venyttelemällä. Huhtikuussa pituus oli 16.3 cm, paksuus 11.8 cm. Joululahjaksi aion taikoa itselleni 18 sentin jöötin, mikä saattaa jo hyvällä tuurilla tuntua. :)

    * = Viivoitin niin syvälle rasvakudoksen sisään kuin mahdollista (mittaus siis peniksen yläpuolelta)
    ** = Mitattu siitä, mistä penis näkyvästi erkanee vartalosta.

    Äänestä

17 ja 10-12

Äänestä

Mitat rehellisesti: pituus 17 cm ja ympärysmitta 16cm eli paksuus noin 5-5,5 cm. Tällä on pärjätty hyvin.

Äänestä
  • Pituus 11 senttiä ja halkaisija 2,6 senttiä.

    Äänestä

lepotilassa 27cm
pystyssä 33cm
halkaisija 6cm
ymp.mittaa paksuimmillaan 19cm

Äänestä

27/6, erektiossa

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


MsTiedonHaluinen kirjoitti:

Eli jos viitsisitte laittaa, pituus/paksuus.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu