Miksi ei totuutta?

Ihmetellä täytyy, miksi Suomenkin tiedoitusvälineet esittävät muunneltua totuutta palestiinalaisten terroristien ja Israelin välisissä selkkauksissa. Palestiinalaiset itsemurhaterroristit iskevät siviilikansan, myös lasten keskuudessa. Israel etsii terroristeja ja yrittää eliminoida ne.
Täkäläiset uutiset kertovat, että Israel TAAS teki kostohyökkäyksen jne. Se ei ole totta. Israel ei höykkäile siviiliväestön keskuuteen tappamaan ketään.
6223
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

miten niin muunneltua totuutta? Mistä sinä niin päättelet? Toisen kansannousun aikana palestiinalaisia, ( joilta Israel varasti maan) on kuollut ainakin kolme kertaa enempi, ellei enempikin.Israel käyttää ylimitoitettua väkivaltaa palestiinan kansaa kohtaan.Koska Israelilaiset luokittelee kaikki palestiinalaiset terroristeiksi vauvasta vaariin.Kysymuksessä on siis kokonaisen kansan tuhoamiseen tähtäävä sotatoimi.Koska Israel ei noudata Yk:n päätöslauselmia, mihin me voimme sitten enää uskoa tässä maailmassa, jos jos jotku katsoo oikeudekseen olla noudattamatta kansainvälisiä sopimuksia? Millä oikeudella? kysynpä vaan.
Mitä sinä tekisit heidän asemassaan? alistuisit vai? On epäinhimillistä heittäytyä pasifistiksi kun ympärillä tapetaan vanhuksia ja lapsia.
Israelin eka pääministeri, Ben Gurion oli terroristi, ja niin on nykyinenkin.
Juutalaiset sanovat että yksi juutalainen vastaa 10 palestiinalaista.Eihän se niin mene.Omin korvin olen kuullut ja sanonut että se on rasismia, ei mitään muuta.
Israel ratsastaa menneillä keskitysleiri kärsimyksillään, ja etsii epäoikutettua kostoa niihin vedoten. Toi oli mitä sanoit joku tiwetämättömyyttä tai juutalaisten tai uskovaisten probagandaa

Äänestä
  • tai pitäisikö sanoa: älä polta yhtään sätkää enää!

    Äänestä

keskenään!

Sodat pitäisi lailla kieltää...on YK!

On olemassa ulkopuolisten tahojen intressejä...

Joku on varustanut nykyaikaisilla aseilla jotkut...

Jotkut toiset haluavat varustaa nykyaikaisilla aseilla jotkut...

On olemassa yhteisiä intressejä...

Yhteiset intressit kulminoituvat uskomalla jotkuihin...

Siksi kaikki uskonnot pitäisi lailla kieltää, jotta lapset säästyisivät sodalta ja nälältä!

Äänestä
  • varsinkin juutalaisia pitäs kielttä uskomasta siihen että he ovat jumalan valittu kansa.

    Äänestä

  • milla kirjoitti:

    varsinkin juutalaisia pitäs kielttä uskomasta siihen että he ovat jumalan valittu kansa.

    Näin ajatteli ja ajatuksensa perusteella toimi myös Hitler.

    Äänestä

Mistä sä tiedät et sun totuus on oikea totuus?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Riina kirjoitti:

Ihmetellä täytyy, miksi Suomenkin tiedoitusvälineet esittävät muunneltua totuutta palestiinalaisten terroristien ja Israelin välisissä selkkauksissa. Palestiinalaiset itsemurhaterroristit iskevät siviilikansan, myös lasten keskuudessa. Israel etsii terroristeja ja yrittää eliminoida ne.
Täkäläiset uutiset kertovat, että Israel TAAS teki kostohyökkäyksen jne. Se ei ole totta. Israel ei höykkäile siviiliväestön keskuuteen tappamaan ketään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu