Kielenkääntäjän painajainen!

Kielenkääntäjän painajainen on:

Taide- ja taidehistoriallisten aineiden painopistealueet.

Koska: Voi olla piste, ja voi olla alue mutta, ei voi olla pistealue.

Kommentoikaa jos olen väärässä.

:)
2138
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

There is no point in your area of discussion.

Äänestä

Useissa kameroissa on käytössä keskialueelle painottuva yksipistevalotuksen mittaus. Sitten on myös koko kuva-alueelle painottuva valotuksen mittaus. Löytyy myös yksipistetarkennusta yms.

Eli on olemassa piste, jonka alueelta nämä tapahtumat tapahtuvat. Pistealue ei ole iso, mutta riittävän iso.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Rain kirjoitti:

Kielenkääntäjän painajainen on:

Taide- ja taidehistoriallisten aineiden painopistealueet.

Koska: Voi olla piste, ja voi olla alue mutta, ei voi olla pistealue.

Kommentoikaa jos olen väärässä.

:)

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu