Sähköiskut autosta

MIstä johtuu että autosta noustessa siitä saa hirveitä säkäreitä ja toinen henkilö ei saa yhtään.Maadoitukset on hierottu kuntoon.
5630
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Keinokuidut(istuinsuojat/muutionkin päälliset)joistain tulee aivan hirveitä iskuja,meillä eräs sängyn päiväpeite jos on makoillut siinä ja ottaa sitten peitteen pois,niin tulee oikein kipeää tekeviä iskuja,eli kokeilla toisilla vaatteilla,istuinsuoja pois

Äänestä
  • fleece -paita on ainakin semmonen, että kyllä napsuu, kun nouset autosta ja kosketat auton metalliosia...hehh

    Äänestä

Avattuasi auton oven ota ikkunan yläpuolelta oven yläreunasta ote oven metalliseen reunaan ja säilytä tämä kosketus siihen saakka kunnes olet noussut autosta.

Syntynyt staattinen sähkövaraus purkautuu oven maalipinnan ja kenkiesi pohjien muodostaman suuriohmisen vastuksen kautta hallitusti aiheuttamatta kipinöintiä ja "sähköiskua".

Äänestä
  • Otan ohjees heti käyttöön ja toivottavasti toimii, joudun nimittäin kokemaan noita pikku iskuja päivittäin hirveesti, kun joudun jatkuvasti pomppimaan autoon ja pois. Kiitos.

    Äänestä

  • Toi muuten auttoi

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


L.Aturi kirjoitti:

MIstä johtuu että autosta noustessa siitä saa hirveitä säkäreitä ja toinen henkilö ei saa yhtään.Maadoitukset on hierottu kuntoon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu