Minä ihmettelen suuresti teitä ihmisiä miksi te rukoilette? Tarkoitan tällä sitä et jos ette kuule Jumalaa tai voi jutella Hänen Korkeutensa kanssa keskustelu luontoisesti, niin en voi ymmärtää sitä miksi puhua vain sanoja ilmaan ilman että ne tulisivat Luojamme luokse!
Luojamme kuulee ainoastaan sellaiset rukoukset jotka ihminen sanoo melkein täydessä transsi tilassa elikä normaalin ihmisen normaalissa mielessä rukoiltut rukoukset eivät kuulu.
Ihmisen on ensin hiljentyä ja tyhjättävä koko mieli, tämän jälkeen ihmisen on "käännettävä katseensa sisälle päin" ja tämän jälkeen hän voi rukoilla siten että luoja kuulisi rukoukset. Ja samalla voi Luojamme puhua meille, sanoilla ja suurilla lause ymmärryksillä.
Ihminen joka osaa meditoida tulee hyvin lähelle Luojaa ja voi alkaa rukoilla Häntä ja voi kuulla Hänen äänensä.
Jokainen ihminen oppii kuulemaan Luojamme, pienen harjoittelun kautta.
Kristityt eivät tule kuulemaan Luojaamme, koska he palvovat kuollutta ihmistä Jumalanaan.
Luojamme kuulee ainoastaan sellaiset rukoukset jotka ihminen sanoo melkein täydessä transsi tilassa elikä normaalin ihmisen normaalissa mielessä rukoiltut rukoukset eivät kuulu.
Ihmisen on ensin hiljentyä ja tyhjättävä koko mieli, tämän jälkeen ihmisen on "käännettävä katseensa sisälle päin" ja tämän jälkeen hän voi rukoilla siten että luoja kuulisi rukoukset. Ja samalla voi Luojamme puhua meille, sanoilla ja suurilla lause ymmärryksillä.
Ihminen joka osaa meditoida tulee hyvin lähelle Luojaa ja voi alkaa rukoilla Häntä ja voi kuulla Hänen äänensä.
Jokainen ihminen oppii kuulemaan Luojamme, pienen harjoittelun kautta.
Kristityt eivät tule kuulemaan Luojaamme, koska he palvovat kuollutta ihmistä Jumalanaan.
Vastaukset 17
Vanhimmat
...sen, joka rukoilee, tulee myös kuulla Jumalan äänen.
Me Jeshuaan uskovat palvomme ja palvelemme ylösnoussutta Juutalaisten Messiasta, joka on AINOA välimies syntisen ihmisen ja Vanhurskaan ADONAI'n välillä. Hänen kauttaan me viestitämme asiamme Kaikkivaltiaalle Isällemme. Me saamme myös kuulla Jeshuan ihmeellisen äänen, mikä ei totisesti ole mitään vainajahengen muminaa, vaan selvää puhetta ja tarpeen niin vaatiessa: Väkevän Pelastajakuninkaan ärjyntää :)
Ortodoksijuutalaiset pitävät päässään kipaa Jeshuan sijaan, luullen kipan olevan parempi "välikappale" kuin ylösnousst Messias ! Voi yksinkertaisuutta !
Lopuksi osoitan mitä lämpimämmän kiitoksen Jeshualle, jonka nimessä olen saanut Isä Jumalalta eli ADONAI'lta satoja vastauksia rukouksiini ja ilman niitä olisinkin jo vainaa...
On myös ihmeellistä voida keskustella Jeshuan kanssa vaikkei olisikaan mitään kovin erityistä sydämellä. Hän on kiinnostunut jokaisen lampaansa asioista ja tahtoo kuulla pikkuisen karitsaisensa, Angélica'nkin, ääntä. Anna siis kuulua !
Kyllä Jumala kuulee kaikki rukouksemme ja kaikki ajatuksemme. Jumala myös vastaa rukouksiin, tavalla tai toisella, ei kuitenkaan samalla tavalla kuin äiti keittiöstä kun sille huutaa että tuoppa lämmintä maitoa lasillinen...
Jumala vastaa rukouksiimme kuten hän parhaaksi näkee. Ei välttämättä kuten itse haluaisimme.
Meditaatio??? Höpö höpö. Jumala kuulee ajatuksesi vaikkapa vessan pöntöllä. Rukouksen teho ei ole ajasta, paikasta, mielen tilasta, tai harjoittelemisesta kiinni. Usein se ensimmäinen hätäinen rukous "Jeesus, tule elämääni" on ollut elämän kannalta se kaikista tehokkain!
Sinä väität minulle sen että meidän korkein Luojamme Maapallon tekijä ja ihmisen Luoja puhuu sinulle?
Sinä valehtelet!
Lopeta valehtelu!
Ihmisen tehnyt Luojamme ja Jumalamme ei puhu Jesse ihmisen palvojien kanssa!
Jesse palvojille puhuu DEMOONIT ja muut saastaiset saatanaa palvovat henget!
Ristin uskonlahko on koko mailman suurin eksytysusko, johon kuuluu Luterilaiset, helluntalaiset, lestaadit, Jehovat, adventisti, uusristityt Yjesuan tai muiden nimien takana olevan jessen palvojat, Ortodoksit, katolliset.
Heidän kaikkien kantama RISTI on PEDON merkki!
"Ristin uskonlahko on koko mailman suurin eksytysusko, johon kuuluu Luterilaiset, helluntalaiset, lestaadit, Jehovat, adventisti, uusristityt Yjesuan tai muiden nimien takana olevan jessen palvojat, Ortodoksit, katolliset."
Joo joo... ja kaikki muutkin, paitsi tietenkin Angelica?
Kuulehan... Mitäs jos pistäytyisit juttelemassa lääkäri-sedän kanssa ja pyytäisit, että sinulle kirjoitetaan vahvempi annos prozakia.
Onko sulla Raven muija se ihottuma hyvin kasvussa?
...niin kauan kun pitää yllä tervettä etäisyyttä Angelicaan. Siitä suunnasta nimittäin on vaarassa tarttua sukupuolitauti jos toinenkin.
mutta ne vasemmankäden sormet!!! onko ne jäykät?
Siitä sun s-puoli taudeistasi onko sulla edes mitään jalkojen välissä mitä voisi kutsua elimiksi?
Ja siitä suunnasta mistä toi Angela kirjoittelee sulle, ei varmaan olehkaan pitkä matka vai?
Vähänkäytettyjä olkapäitä ja polviumpioita jessen nimeen siunattuja, Reikillä hehkuteltuja, tarjolla kaikille.
Myös vähän ajateltuja aivoja kaupanpäälle.
P.S. Myös letkeitä sormia.
Eli Ja... Po........
Ei kyllä tuo Ja... Po... soita mitään kelloja. Niin että taidan kyllä jatkaa entiseen malliin.
hae sinä vaan sitä prozakia tai mitä lie jos sul on mielenterveydellisii ongelmii, mut älä puutu uskovaisten asioihin jos et kerta ite usko.
siunausta sinulle.
On Kristus ylösnoussut ja elää, Hän elää tänäänkin! Jeesus sanoi, että hän kuolleista noustuaan menee valmistamaan meille sijaa taivaaseen Isän luo, jossa hän tuhannen tuhansine pyhinensä, enkeleineen ja muineen odottaa omiaan.
Henki todistaa Kristuksen omissa, sydämissä, että me olemme Hänen lapsiaan. Ihmeet ja tunnusteot seuraavat niitä, jotka uskovat. Sairaat paranevat tuossa nimessä. Yhteinen rukous voi paljon, konkreettisesti. Jeesus ei ollut ihminen vaan kolmiyhteisen Jumalan Poika. Taivaallinen, joka tuli ihmisen kaltaiseksi, että hän voisi ymmärtää meidän heikkouttamme, kipuamme ja vaivojamme täällä ajassa. Hän eli kärsivänä ihmisenä, kuoli syntiemme tähden ja NOUSI ylös jättäen meille puolustajan Pyhän Hengen todistamaan siitä, että hän elää ja toimii tänäänkin. Elävä Jumala kirkastakoon kasvonsa Sinulle ja olkoon Sinun kanssasi.
Jumala kuulee KAIKKI rukoukset! Itse olen saanut
kokea jopa pelkkään HUOKAUKSEENKIN saavani (saa-
nut) vastauksen.Eli joskus voi olla jopa niin väsynyt,
ettei jaksa kuin huokaista Jumalan puoleen, ja
HÄN KUULEE TÄMÄNKIN!!!Epävarmoja päiviäkin löytyy, ja
"taivas" on pilvinen", siitä huolimatta HÄN tark-
kaille ja katselee Asumuksestaan, Valtaistuimeltaan
KAIKKIA maan asukkaita.Uskon,että jokainen joka
Häneen turvaa tulee autetuksi.
nimim. Kokenut!
Ihmisessä itsessään ei ole mitään hyvää, jos etsit sisimmästäsi vastausta, olet vaarassa "keskustella" pimeyden kanssa, sillä ihminen on luonnostaan sen vallassa. On vain yksi tie Jumalan yhteyteen ja se ei muutu koskaan eikä millään konsteilla.
Hijentyminen ja meditointi ei minun mielestäni kuulu kristinuskoon se on emnemmänkin
buddhalaisuuteen tms sellaiseen liittyvää.rukous on ihmisen puhetta jumalalle,ei silloin pidä tyhjentää mieltään silloinhan
ihmisen omat ajatukset,huolet(joihin hän pyytää apua)eivät kantaudu jumalan luokse.-
sinulla taitaa olla nyt väärä käsitys jumalan kannsa keskustelusta;rukoilusta.
...uskon että se keino minkä kukin parhaaksi kokee on jokaiselle se paras keino rukoilla.
Jumalan rauha teille.
- " -