Minua suoraan sanottuna pistelee pikkaisen vihaksi nämä muutamien "nasu-vandaalien" täällä toistelemat vähättelyt natsi-Saksan julmuuksista.
Koska kuvat kertovat enemmän kuin sanat, niin aloittakaapa "nasut" näistä:
http://fcit.usf.edu/holocaust/resource/gallery/gallery1.htm
Ja jos lukutaitoa riittää, niin jatkakaa täältä:
http://fcit.usf.edu/holocaust/timeline/camps.htm
Tämäkö on kaikki teille muka valhetta? Ihan oikeasti?
Minä kävin pari vuotta sitten Auschwitz-Birkenaun museossa. Se oli silmiä avaava, järkyttävä, kokemus. Suosittelen kaikille, jotka epäilevät holocaustin olemassaoloa.
http://www.auschwitz-muzeum.oswiecim.pl/html/eng/start/index.php
Tietty "tunnevammaisuus" voi tietysti estää tämän asian kauheuden tajuamisen, mutta eihän sille voi mitään. Vammaisiahan ei saa kiusata.
Koska kuvat kertovat enemmän kuin sanat, niin aloittakaapa "nasut" näistä:
http://fcit.usf.edu/holocaust/resource/gallery/gallery1.htm
Ja jos lukutaitoa riittää, niin jatkakaa täältä:
http://fcit.usf.edu/holocaust/timeline/camps.htm
Tämäkö on kaikki teille muka valhetta? Ihan oikeasti?
Minä kävin pari vuotta sitten Auschwitz-Birkenaun museossa. Se oli silmiä avaava, järkyttävä, kokemus. Suosittelen kaikille, jotka epäilevät holocaustin olemassaoloa.
http://www.auschwitz-muzeum.oswiecim.pl/html/eng/start/index.php
Tietty "tunnevammaisuus" voi tietysti estää tämän asian kauheuden tajuamisen, mutta eihän sille voi mitään. Vammaisiahan ei saa kiusata.
Vastaukset 63
Vanhimmat
Kerrohan, kun olet niin viisas?
Trivial pursuit -kyssäri:
KUKA on äskettäin julkisuudessa todennut juutalaisten saippuaksi-keittämisen valheeksi?
Tää on sit Sinulle, oi oikeamielinen paviaani.
"KUKA on äskettäin julkisuudessa todennut juutalaisten saippuaksi-keittämisen valheeksi? "
Arvaan, että Iranin presidentti.
Arvasinko oikein, mitä saan palkinnoksi, oi idiootti?
"Aaron Breitbart, a senior researcher at the Simon Wiesenthal Center, agrees that the evidence is thin. "The leading scholars of the Holocaust are of the opinion that the Nazis did not make soap," he says. "It was a cruel rumor at the camps....""
http://www.jewishvirtuallibrary.org/jsource/Holocaust/soap.html
Väitätkö nyt, että Wiesenthal-keskus ja jewishvirtuallibrary.org ovat myös antisemititisiä järjestöjä...?!
...totesi selvitystensä perusteella, että ilmeisesti juutalaista ei keitetty saippuaa, vaan tämä väite saattoi olla osa leirivankeihin suunnattua pelottelua?
Yad Vashem on Jerusalemissa päämajaansa pitävä tutkimuslaitos ja propagandakeskus, joka pitää yllä holocaustin muistelua.
Yad Vashemin näyttelyrakennus on näköetäisyydellä paikasta, jossa juutalaiset v.1947 murhasivat Deir Yassinin kylän asukkaat.
Jos olisin ilkeä, sanoisin että holocaustia muistellaan vain muiden kansanmurhien peittelemiseksi.
Mielestäni ainoa kestävä lähtökohta on kaikkien hirmutöiden käsittely samalla kriteerillä? Uhrit ovat uhreja, oli vainooja kuka tahansa.
Miksei se herroille "humanisteille" kelpaa??
Ai että natsit ei syyllistyneetkään nyt kauheuksiin kun eivät keitelleetkään juutalaisista saippuaa?
Mites kotkot selität sitten siellä Auschwitsin keskitysleirimuseossakin esillä olevat ihmisnahasta tehdyt lampunvarjostimet? Taidetta?
Kerrohan lisää?
Onko se sinulle niin tärkeä asia saada kaikki vakuuttuneeksi ja olla aina samaa mieltä kanssasi?
Jos joku on sitä mieltä, että ao. asiaa ei tapahtunut, et sinä sille voi sitten YHTIKÄS MITÄÄN.
Et voi ohjata kaikkia mielipiteitä mieleseksesi.
Tyydy siihen.
että et usko holokaustin tapahtuneen, ole vapaasti.
Älä huuda muille TYHMYYTTÄS!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sanoinko, että MINÄ en siihen usko. Sanoinko? Kuka nyt huutaa tyhmyttään?
olet tyhmä jankkaaja.....
sinä olet tyhmä, koska alat leikittelemään juutalaisten, mustalaisten ja vammaisten joukkomurhalla.
Miten minä sillä leikittelen? Jos joku on kerran sitä mieltä, että sitä ei väitetyssä laajuudessa tai ollenkaan tapahtunut, en minä tai ette te tai kukaan mukaan voi sille yhtikäs mitään. Piste.
Jos joku uusnatsi on sitä mieltä että holocaustia ei ollut, niin uskotko ilman epäilyjä???? Kyllä oot herkkäuskoinen.....
"Jos joku uusnatsi on sitä mieltä että holocaustia ei ollut, niin uskotko ilman epäilyjä???? Kyllä oot herkkäuskoinen....."
Kyse ei ole siitä, uskonko minä tai enkö usko. Kyse on siitä, että jos joku väittää, ettei holocaustia ole ollut, ette te sille mitään voi, bvaikka polkisitte jalkaa viikon.
"Kyse on siitä, että jos joku väittää, ettei holocaustia ole ollut, ette te sille mitään voi, bvaikka polkisitte jalkaa viikon."
Ei kaikkea paskaa tarvi uskoa. Sä tyhmä uskot....
Ja vielä kehtaat tunnustaa.....
Sanoinko minä, että minä uskon, että holocaustia ei ole????? Kyllä minä uskon, että juutalaisia ja muita ihmisryhmiä murhattiin keskitysleireillä. samoin uskon, että esim. Stalinien gulageilla murhattiin vielä enemmän ihmisiä.
Mutta, riippumatta siitä uskonko minä, on sellaisia henkilöitä, jotka eivät sitä usko, etkä sinä sille voi yhtään mitään.
Totuus ei tarvitse poliisivaltiota suojakseen. Jotain petollisuutta täytyy olla asiassa, jota eivät saa vankilatuomion uhalla käsitellä muuta kuin tietyn ryhmän hyväksymät ihmiset.
En usko, että muuta kuin valehtelijat yrittäisivät estää muista hirmuteoista puhumisenja vaativan vain oman kansansa kärsimysten taukoamatonta päivittelyä.
Mokoma röyhkeys suututtaa.
Juu juu, tässäkin oikeasti amerikkalaiset lastaavat junanvaunuun murhaamiaan urheita ss-poloisia:
http://fcit.usf.edu/holocaust/gallery2/16988.htm
Amerikkalaisilta näyttävät. Bacque esittää juuri, että voi aivan hyvin olla käytetty jenkkien valokuvia massamurhistaan sotavangeille käytetty muka juutalaisten joukkotuhokuvina, koska sakujen materiaalia ei saatu riittävästi käsiin. Valokuvamanipulaatiohan on varsin tavallista.
Ja tämäkin kuva todistaa keskitysleirien todellisuudessa olleen amerikkalaisten omia leirejä!
http://fcit.usf.edu/holocaust/gallery/r097.htm
Siellä niitä ressukoita ss-miehiä kaasutettiin ja poltettiin uuneissa miljoonatolkulla.
Nyyh.
Sampo Ahto kertoo tosiaan Dachaun toimineen amerikkalaisten kidutuskeskuksena ja nälkäleirinä. Lähes kaikki sotilaat tapettiin vähäisimpiä solttuja myöten. Jenkkisiat pystyttivät kuitenkin muistopaaden, jossa luki leirissä tapetun 280 000 ihmistä. Näin suuri väärennös kuitenkin pian paljastui ja laatta poistettiin. Todellisuudessahan Dachau ei ollut mikään kuolemanleiri Natsien aikana.
Näin kirjoittaa englantilainen laatulehti (ei "natsisaitti"):
"Aluksi useimmat vangituista olivat natsipuolueen jäseniä tai entisiä SS-miehiä, millä pyrittiin estämään kaikki mahdollinen kapinointi. Merkittävä osa oli teollisuusmiehiä, tupakan maahantuojia, öljy-yhtiöiden johtajia, metsäteollisuuden omistajia, jotka olivat menestyneet Hitlerin aikana.
Mutta loppuvuodesta 1946 enenevä osa oli epäiltyjä neuvostoagentteja. Jotkut olivat NKVD:N upseereja, venäläisiä, tsekkejä ja unkarilaisia, mutta monet olivat vain saksalaisia vasemmistolaisia. Jotkut olivat saksalaisia jotka olivat ylittäneet demarkaatiolinjan, ja saattoivat vakoilla venäläisten hyväksi. Heitä kidutettiin sen selvittämiseksi, olivatko he aitoja loikkareita.
Yksi kuoliaaksi nälkiinnytetty oli Walter Bergmann, joka oli tarjoutunut vakoilemaan briteille. Hän joutui epäilyksen alaiseksi koska puhui venäjää. Toinen nälkään näännytetty oli Franz Osterreicher, joka oli pidätetty yrittäessään väärennetyillä papereilla brittiläiselle vyöhykkeelle etsimään gay-rakastajaansa.
Monet Bad Nenndorfin vangeista olivat siellä ilman mitään erityistä syytä. Eräs, entinen diplomaatti, pidettiin vangittuna koska "hän tiesi liikaa meidän kuulustelumenetelmistämme".Tarkastaja Hayward raportoi: "Täällä on monia sellaisia, joita vastaan ei ole mitään juttuja, ja ainoa syy pitää heitä vangittuina on se, että he ovat sellaisen maan kansalaisia, joka nimellisesti on yhä sodassa meidän kanssamme."
Tänään monet vanhemmat asukkaat puhuvat peittelemättömällä katkeruudella elokuun ensimmäisestä 1945, jolloin britit tulivat. Saattue kuorma-autoja tunki kylään, ja britit ottivat sen haltuunsa harmittomalta USA:n jalkaväki-divisioonalta.
Kylän keskustassa asuneille annettiin vain tunteja aikaa pakata ja poistua. Bad Nenndorf oli täynnä raunioiksi pommitetun Hannoverin pakolaisia, ja sadoille ihmisille annettiin vain 90 minuuttia aikaa pakata jotain ruokaa ja tarvikkeita, ja häipyä.
"Me luulimme kaikki palaavamme muutaman päivän kuluttua", muistelee Walter Münstermann, nyt eläkkeelle jäänyt sanomalehtimies, mutta silloin 24-vuotias poika. "Sitten sotilaat alkoivat vetää piikkilankaa kylän keskuksen ympärille, ja vähitellen ymmärsimme, ettei tästä ole tulossa aivan tavallista leiriä."
Walter ja naapurit käsittivät, että heidän kylänsä on muuttumassa vankileiriksi, kun he kuulivat että britit ovat saneeraamassa suurta, 40-vuotta vanhaa, kylpylärakennusta repimällä kylpyammeet pois ja asentamalla kylpykoppeihin raskaat teräsovet, muutaen ne vankiselleiksi. Kyläläiset näkivät ensimmäisiä vankeja tuotavan kuorma-autoilla, mutta myöhemmät kuljetukset saapuivat karjavaunuilla kylän asemalle.
Ingrid Groth, silloin seitsemänvuotias, kertoo paikallisten väittäneet, että jos kiipeät yöllä piikkilanka-aidalle, voit kuulla vankien huutavan tuskissaan. Mr.Münstermann, joka ohitti leirin pääportin päivittäin koulumatkallaan, on toista mieltä. Paikka oli pahaenteinen siksi, että "koskaan et nähnyt etkä kuullut mitään, et ääntäkään." Neidersachsenin asukkaille Bad Nenndorf tuli tunnetuksi "kiellettynä kylänä",das Verbotene Dorf."
http://pappa.741.com/Bad_Nenndorf.htm
Kiistätkö nämä tosiasiat?
Vai väitätkö että niihin viittaamalla hyväksyn natsien aivan samanlaiset teot??
Huvita minua! Vastaa!!
Luin tekstin kahteen kertaan läpi. Siinä kerrotaan yhdessä lauseessa "heitä kidutettiin..." Mikään muu kohta tekstissä ei todista leiriä "kidutusleiriksi".
Vai kenties pikkutytön muistelus "..kertoo paikallisten väittäneet, että jos kiipeät yöllä piikkilanka-aidalle, voit kuulla vankien huutavan tuskissaan", eli isot tytöt on peloitelleet 7-vuotiasta?
"Mr.Münstermann, joka ohitti leirin pääportin päivittäin koulumatkallaan, on toista mieltä. Paikka oli pahaenteinen siksi, että "koskaan et nähnyt etkä kuullut mitään, et ääntäkään."
Eli mitään ei kuulunut eikä näkynyt. Onko tämä painava todiste kidutusleirin puolesta. Sinähän olet yhtä taitava historiallisten lähteiden tulkki kuin James Bacque konsanaan! Se mitä ei näy eikä kuulu täytyy olla olemassa!
"heitä kidutettiin" muka riitä?? Eikö "hänet murhattiin" riitä murhaan viittamisessa?
pelkkä pelle :D
"Kiistätkö nämä tosiasiat?
Vai väitätkö että niihin viittaamalla hyväksyn natsien aivan samanlaiset teot??
Huvita minua! Vastaa!! "
No kerroppa mihin sinä sitten pyrit viittaamalla englantilaisten kidutusleireihin, kun aiheena on natsien tuhoamisleirit? Miten englesmannien jälkeenpäin tekemät tekoset liittyvät siihen että natseilla oli murhatehtaita?
Huvitappa meitä ja vastaa SUORAAN (jos osaat) mihin pyrit hyppäämäällä asiasta toiseen, eli ns. johdattelemalla keskustelua sivuraiteelle?
Se on sitä moraalista relativismia ja yritys oikeuttaa rikos sillä, että muutkin tekivät niin. Varsinkin vielä kun keksii ne rikokset päästään.
Natsipellet yrittävät väittää, että liittoutuneet olisivat olleet paljon kammottavampia kuin natsit miehityshallintonsa kanssa ja "todistelevat" tuota väitettä kyvyttömyydellään todistaa väitettään.
Suunnilleen sama kuin eunukki pornotähtenä - ei toimi missään oloissa.
Nasu-Vandaali luulee, että Dachaun ollessa "pelkkä" keskitysleiri siellä ei ehditty tehdä helvetillisiä rikoksia.
Ja missä muka Ahto kertoo tuollaisia asioita. Älä yritä vetää todellista historioitsijaa lokaan valheillasi.
Sotilasaikakauslehti 2/2006.
pitkä sitaattivyörytys? Kidutettiinko siis vain loikkareita kuten teksti kertoo? Miksi muiden kidutuksista ei kerrota vai onko se itsestäänselvyys malliin: jos mitään ei näy eikä kuulu eikä siitä tiedetä, sen täytyy olla olemassa.
...teki sen kuka hyvänsä. En ole oikeastaan koskaan epäillyt, etteikö "poliittinen" tarkoituksenmukaisuus ja "oikeassa oleminen" olisi maailman historiassa aina ollut oikeutuksena teoille, joita on pidetty epäinhimillisinä, raakoina ja pahoina.
Tämä pahuus on aina tuomittava, tekipä sen mikä osapuoli hyvänsä. Kiinan Mantsuriassa toimi Japanin keisarillisen armeijan yksikkä 731, http://en.wikipedia.org/wiki/Unit_731,
joka syyllistyi mitä hirveimpiin sotarikoksiin.
USA:n sotilastiedustelu oli raportoinut tarkkaan yksikön amerikkalaisillakin sotavangeilla tekemistä ihmiskokeista, mutta raportit haudattiin, koska haluttiin pitää kylmän sodan alettua Japani rauhallisena ja kuuliaisena liittolaisena. Näin USA:kin tosiasiassa hyväksyi yksikkö 731:n toimeenpanemat pöyristyttävät ihmiskokeet, koska heidän oma poliittinen etunsa sitä vaati.
Kyllä kaikki historiassa tapahtuneet hirveydet pitää tuoda päivän valoon. Tämä ei tietenkään tarkoita, että natsien tekemä holokausti ja muut sotarikokset olisivat vaaán toisella puolella.
Mistä tässä kerrotaan?
"Bad Nenndorf,
No.74 DIC (Direct Interrogation Center)
"The interrogation camp that turned prisoners into living skeletons"
Guardian / Ian Cobain: "Kuninkaallisen Tykistön majuri James Morgan-Jones oli kokenut kuusi vuotta katkeraa sotaa, mutta se ei ollut kovettanut häntä katsomaan tyynenä sitä spektaakkelia, mikä hänelle nyt näyttäytyi. "Se oli yksi vastenmielisimmistä asioista, joita olen nähnyt elämäni aikana", raportoi Morgan-Jones.
Sairaalassa, joka sijaitsi Rotenburgissa lähellä Bremeniä, Morgan-Jones näki aavemaisen ihmisen varjon.
"Tällä miehellä ei kirjaimellisesti ollut lihaa luidensa ympärillä, hän oli käsittämättömän laiha", kirjoitti Morgan-Jones.
Mies oli punnittu viisi viikkoa aikaisemmin, sairaalaan otettaessa, ja "hän oli yhä sen näköinen, että olisi voinut olla yksi Belsenin keskitysleirin asukeista". Potilaan selkä oli "täynnä märkiviä haavoja", ja hän pelkäsi selvästi palauttamista siihen vankilaan, josta hänet oli haettu kuoleman kielissä. "Jos miehestä koskaan näkee kauhun, niin hänestä sen näki", selventää Morgan-Jones.
Tämä mies, Adolf Galla, 36 v., oli hammasteknikko. Hän ei ollut yksin, sillä joitakin vuoteita kauempana makasi Robert Buttlar, 27v., joka oli otettu sairaalaan samasta vankilasta yritettyään itsemurhaa nielemällä lusikanvarren. Hän oli myös äärimmäisen laiha, ja neljä hänen hampaistaan oli poissa paleltuman takia.
Edellisen kuukauden aikana, tammikuussa 1947, kaksi muuta hoidokkia, Walter Bergmann, 20v., ja Franz Osterreicher, 38v., (Nimet Guardianin käyttämässä asussa. käänt.huom.) olivat kuolleet aliravitsemukseen joitakin tunteja sairaalaan ottamisen jälkeen. Edellisten 13:sta kuukauden aikana 45 tämän vankilan asukkia, mukana useita naisia, oli tuotu Rotenburgiin. Jokainen oli ollut erittäin nälkiintynyt, täynnä paleltumia, ja lian peittämä. Joitakin oli hakattu tai ruoskittu.
Samalla viikolla, kun majuri Morgan-Jones jätti raporttinsa, toinen britti-lääkäri, nimeltään Jordan, oli tehnyt samanlaisen tarkastuksen internointileirissä 130 mailia kauempana. Dr.Jordan valitti esimiehilleen, että kahdeksan miestä, jotka oli siirretty samasta vankilasta hänen tarkastuskohteeseensa, "kärsivät huomattavasta aliravitsemuksesta... ja yksi teki käsitykseni mukaan kuolemaa".
"Vankit kertoivat joutuneensa käsitellyiksi peukaloruuvilla ja "sääri-ruuvilla" (puristimella). Dr.Jordan olikin havainnut kahdella miehellä pieniä pyöreitä arpia jaloissa, "jotka ovat voineet syntyä käytettäessä joitakin instrumentteja kuulustelujen yhteydessä". Yksi näistä miehistä oli Hans Habermann, 43-vuotias liikuntakyvytön Saksan juutalainen joka oli selvinnyt kolme vuotta Buchenwaldin keskitysleirissä.""
"CSDIC on osa War Officea, ja ylläpitää kuulustelukeskuksia eri puolilla maailmaa, mukaan lukien tunnettu London Gage, joka sijaitsi yhdessä Lontoon elitistisimmistä kaupunginosista. Viime kuukausien aikana on löytynyt virallisia dokumentteja Kew:ssä luoteisessa Lontoossa sijaisevasta National Archivesista, jotka osoittavat että London Gage oli salainen kidutuskeskus, missä saksalaisia vankeja käsiteltiin. Nämä vangit salattiin Punaiselta Ristiltä, ja heitä hakattiin, estettiin nukkumasta ja uhattiin teloituksilla ja lääketieteellisesti tarpeettomilla kirurgisilla toimenpiteillä.
Jos olosuhteet olivat London Gagessa huonosti, Bad Nenndorfissa ne olivat pahemmin. Viime viikolla Guardian on saanut "Freedom of Information Actiin" perustuvan anomuksen jälkeen nähtäväkseen Foreign Officen kansioita, jotka ovat olleet suljettuja 60 vuotta. Nämä paperit antavat kuvan kauhistuttavista kärsimyksistä, jotka kohdistuivat moniin niistä 372:sta miehestä ja 44:stä naisesta, jotka kulkivat Bad Nenndorfin läpi keskuksen 22:n toimintakuukauden aikana ennenkuin se suljettiin heinäkuussa 1947.
Majuri Morgan-Jonesin ja Dr.Jordanin valituksista seurasi tutkimus, jonka suoritti Scotland Yardin etsivä, tarkastaja Tom Hayward. Huolimatta siitä, että etsivän sotilashallinnolle jättämän raportin teksti on täsmällistä ja kaavamaista proosaa, jokainen sivu herättää suuttumusta ja halun kääntää katseensa toisaalle. Hayward esittelee raportin lukijalle paikan, jossa vankeja on systemaattisesti hakattu, jätetty alttiiksi äärimmäiselle kylmyydelle, joitakin on nälkiinnytetty kuoliaiksi, kidutettu instrumenteilla jotka ovat löytyneet Gestapon vankilasta Hampurista.
Uhreista otettuja valokuvia "elävinä luurankoina" Foreign Office ei vieläkään luovuta julkaistaviksi."
(Sama lähde)
Mihin mahdetaan käyttää Hampurin Gestapon työkalupakkia? Kirjalliskerhon pitämiseen vai pitsinnypläykseen??
"Suunnilleen sama kuin eunukki pornotähtenä - ei toimi missään oloissa."
En pyytänyt sinua kertomaan mitä teet vapaa-aikanasi.
Kyllä se sattumoisin vain tapahtui.
Off-topic:
Mikä minua erityisen paljon ärsyttää tässä palstassa on Semjon Kotkon, nasuwandaalin ja itse Vandaalin kaltaisen ihmiset jotka eivät kerta kaikkiaan osaa olla vetämättä omaa suomeksi sanottuna uusnatsistista käsitystään että liittoutuneet olisivat olleet yhtä pahoja kuin natsit (tämä ei pidä paikkaansa) ja yrittävät Holocaust-keskustelussa jatkuvasti änkätä ja "todistaa" väitteensä oikeiksi mitä surkeimpien uusnatsisivustojen kautta.
On totta että myöskin saksalaisia sotavankeja kohdeltiin julmasti - mutta ne olivat YKSITTÄISTAPAUKSIA päinvastoin kuin eräät James Bacquen satujen perusteella väittävät. Mitään heidän hourimaansa tietoista joukkotuhoamista ei kuitenkaan tapahtunut.
"jos mitään ei näy eikä kuulu eikä siitä tiedetä, sen täytyy olla olemassa"
Tuohan on juuri Vandaalin, Semjon Kotkon ja JuhaniPutkisen harjoittamaa logiikkaa. Yleensä ottaen pitäisi olla todisteita että joku asia olisi tapahtunut, mutta näiden veijareiden tapauksessa juuri todisteiden puute tekee ne todellisiksi! Naurettavaa.
Pidin sinua tyhmänä, kusipää, mutta erehdyin suhteesi - paitsi että olet typerä väitteidesi suhteen, olet myös kyvytön ymmärtämään alkeellisimpia analogioita ja vertauskuvia.
Onko kyvyttömyytesi pysyä asiassa myötäsyntyinen ominaisuus, vai pitikö sinun treenata tyhmyysopistossa sitä? Horinoistasi päätellen olet varsinainen ääliömäisyyden priimus.
Ja koska sinulla ei ole alkeellisintakaan sanottavaa aiheesta, mihin sinulla ei ole mitään sanottavaa, takerrut henkilökohtaisiin solvauksiin ja muihin epäasiallisiin menetelmiin, jotka vain osoittavat typeryytesi.
Dachau oli tosiaankin "pelkkä" keskitysleiri eikä tuhoamisleiri. Mutta siitä ei ole epäilystäkään etteikö siellä olisi tapahtunut sanoinkuvaamattomia hirveyksiä - tätä ei Ahtokaan kiellä. Minkä perkeleen takia teidän natsipellejen pitää arvostettu sotahistorioitsijakin mennä tahraamaan idioottimaisuuksillanne? Hävetkää perkeleet!
Kaikkialla on kaameaa
Oletko sinä myötäsyntyisesti noin typerä vai onko kyseessä jatkuvan harjoituksen tulos?
Ei mutta siehän olet lahjakas viihdyttäjä? Menisitkö TV-koomikoksi?
Luulen että taistolaisten sikiönä tai muuten "kansalaisliike"-suuntautuneena ja rengas nenässäsi voisit hyvinkin saada oman TV-ohjelmankin ilman aiempia ansioita? Älä unohda hampunlehti-T-paitaa kun menet YLE:n "tuottajan" haastatteluun. (Liukuvoide!)
Sinun ei tarvitse muuta kuin asettua kameran eteen, ja alkaa vastustamaan "natseja". Kässäri on sinulle tarpeeton: Hyvät vitsit tulevat luonnon-lahjakkuudelta itsestään.
Ihan tosi! Voit olla TÄHTI kuten "Lurkkikin".
...suunnitelmasi siirtyä viihde-alalle.
Ensiksikin minä en itse ole taistolainen eikä suvussani ole yhtään taistolaisia tai muitakaan kommunisteja.
Minkä takia minun pitäisi edes alentua vastaamaan kaltaisellesi talipäälle jonka äly on ilmeisesti karannut viimeistään siinä vaiheessa kun tuli vedettyä pää kaljuksi ja laitettua Suomenlippu hihaan ja leijonakoru kaulaan? Sinulla ei nähtävästi ole hajuakaan kuinka historiaa oikeasti tutkitaan saatikka että pystyisit siitä järkevästi keskustelemaan.
Sitäpaitsi luonnonlahjakkuus on yhdyssana ilman väliviivaa.
Loppukaneettina voisin vielä sanoa että katsopahan miten sinunkaltaisten suunpieksäjien kävi siellä suuresti ihailemassasi Natsi-Saksassa kesäkuun lopussa vuonna 1934... Ei sielläkään nyt ihan mitä tahansa pellejä katseltu! Dummkopf!
"siinä vaiheessa kun tuli vedettyä pää kaljuksi ja laitettua Suomenlippu hihaan ja leijonakoru kaulaan? "
ja mitä pahaa tuossa on? Häpeatkö sinä olla suomalainen? Moni täällä puhuu siihen sävyyn, kun isänmaallisuus olisi kirosana.
""siinä vaiheessa kun tuli vedettyä pää kaljuksi ja laitettua Suomenlippu hihaan ja leijonakoru kaulaan? "
ja mitä pahaa tuossa on? Häpeatkö sinä olla suomalainen? Moni täällä puhuu siihen sävyyn, kun isänmaallisuus olisi kirosana."
Luulisin että totuudentorvi viittaa siihen tosiseikkaan että nuo tuntomerkit eivät yleensä kuvaa suomalaisen nuorison isänmaalleen hyödyllisintä ainesta. En minä suomalaisuutta häpeä enkä edes näitä maastohousuidiootteja, joita kyllä vierastan.
"ja mitä pahaa tuossa on? Häpeatkö sinä olla suomalainen? Moni täällä puhuu siihen sävyyn, kun isänmaallisuus olisi kirosana."
Ai että isänmaallisen tunnusmerkit on kalju pää, siniristilippu hihassa ja leijonakoru kaulassa? Noista tuntomerkeistä tunnistaa paremminkin kouluja käymättömän joutilaan, joka syyttää omista ongelmistaan kaikkia väärän värisiä.
Joo myönnetään että olet löytänyt googlella kuvia. Selvää liioittelua on se että siellä olisi kymmeniä tuhansia tapettu. Sadoista puhumattakaan! Ja nehän on vuosia asuneet näissä leireissä. Siellä on vaan asuttu ja leipää syöty. Kerran kuussa on hiukset leikattu, että on saatu noin http://fcit.usf.edu/holocaust/GALL31R/66583.htm vakuuttava kasa hiuksia lähetettäväksi saksaan.
miksi ne ihmiset vietiin sellaisiin oloihin?
miksi he eivät saaneet elää kodeissaan kuten vuosisatoja olivat jo kerinneet elää töitä tehden?
ajattele, jos sinut ja perheesi vietäisiin kodistasi keskellä yötä Auschwitziin!
miltä se tuntuisi?
vähättelisitkö vaan, no minä oon huonompaa rotua?
Alapa ihan huvikseen tutkimaan, mihin katosi satoja tuhansia ellei miljoonia juutalaisia itäisessä Euroopassa, Puolassa, Ukrainassa 1930-40-luvuilla.
Heistä ei ole muuta muistoa ja tietoa kuin valokuvat ja heidän nimensä ennen katoamista.
Kiinnostuin ja laitoin hakusanaksi googleen "nazi horror in soviet union"...ei sitten perheen pienimmille.
Katsotaan nyt vaikka näitäkin Eurooppaan maailman mahtavin sotavoimin hyökkäämään aikoneita, joilta natsit Euroopan pelastivat: http://shamash.org/holocaust/photos/images/MedExp01.jpg
Taidanpa juhlia sitä Voiton päivää ensi kerralla minäkin.
sitä, kun he tunkeutuivat Saksaan ja raiskasivat kaksi miljoonaa saksalaista naista ikäluokista 8-80. Tällekö te taistolaiset vieläkin skoolaatte?
http://www.guardian.co.uk/g2/story/0,3604,707835,00.html
kun olen heistä lähinnä vain historiasta lukenut. Kelle sinä skoolaat? Venäläisten teoista saksassa voisi sanoa että ei hyväksyttävää mitä joihinkin siviileihin tulee, mutta ymmärrettävää kylläkin, heidän taisteltuaan saksaa vastaan ja nähtyään miehittäjän teot. Miten kommentoit natsien tekoja idässä? Sekö olisi jotenkin hyväksyttävämpää?
...kun olet käynyt linkissä:
http://www.art-smagon.com/art009.htm
Tunnettu taitelija Herbert Smagon visualisoi vähän epäkorrektia todellisuutta, mutta on meillä todistaja-lausunto samalta paikkakunnaltakin:
http://pappa.741.com/Roessel_28_01_1945.htm
ja vaikuttaa siltä että semjonkotko nauttii! Niinkuin helppoa onkin itse noita vaivoja kokenemattomana...
...fantasioiksi?
Muulla tavalla viestiäsi ei voi käsittää.
pellekerho ;)
Hitlerin Barbarossasta. Hitlerhän ne venäläiset Eurooppaan veti, kun meni hyökkäämään sinne.
Siis sinun palvomasi Hitlerin syy koko Saksan kansan kärsimys.
"Hitlerin Barbarossasta. Hitlerhän ne venäläiset Eurooppaan veti, kun meni hyökkäämään sinne.
Siis sinun palvomasi Hitlerin syy koko Saksan kansan kärsimys. "
Oliko Hitlerin vika se, että Stalin surmautti omia kanslaisiaan suuret määrät? ja se , että Stalin surmautti Kaukaaisiassa vähemmistöryhmään kuuluvia?
Oliko Stalinilla oikeus surmata, KOSKA Hitler niij teki?
Hitler se kommarit Eurooppaan veti.
Hitlerin syy koko kommareiden Itä-Euroopan valtaus.....
Hitler ja Stalin oli molemmat diktaattoreja ja murhamiehiä. Yhtä pahoja molemmat!!!!!
"Hitler se kommarit Eurooppaan veti. "
Miksi sitten kommarit jäivät Eurooppaan, vaikka Hitler ja natsismi oli jo kuollut?
Oli Hitlerä tai ei, oli kommareiden tavoitteena valloittaa koko Euroopa.
olis kommarit Eurooppaan päässeet ilman hitleriä. Natseista on siis ollut vain ja ainoastaan harmia ja haittaa koko maailmalle.
Ihme sälli, heti avauksessa haukut vammaisiksi ihmisiä jotka epäilevät jutikoiden väitteiden todenperäisyyttä.
VAMMAINEN! Holokaustia ei ole tapahtunut.
Holokausti vaan sattumoisin tapahtui.
http://www.nizkor.org/qar-complete.cgi