Kaikki, jotka valittavat parien tanssitaidoista, eivät ole vielä tainneet tajuta sitä seikkaa, että nämä julkkikset eivät ole synnynnäisiä tanssijoita! Vanhan naisNÄYTTELIJÄN, joka ei ole koskaan harrastanut tanssia, saattaa olla vaikeaa aloittaa yhtäkkiä kova treenaaminen ja tulla "huipputanssijaksi" (näinhän monet odottavat) muutamassa viikossa. Samoin pikaJUOKSIJALLA saattaa olla "hieman" kankeahko alku, koska ei hänen ole koskaan tarvinnut tanssia ja käyttää lanteitaan! Luulen, että monet odottavat tavallisilta ihmisiltä liian paljon, liian lyhyessä ajassa.
Tanssitaidoista...
dark angel
2401
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kyllä hyvin pärjäävät vaikka osa on mainostanutkin omaavansa kaksi vasenta jalkaa. Hienoa heittäytymistä leikkisään ohjelmaan ja raakaa työtäkin vaatii, että tanssitaitoa kertyy.
Mutta Pöyhönen on aivan hotti! Niin chacha kuin qvicksteppikin menivät tosi hienosti.
Silti tietenkin tuo arvostelu on toinen puoli tässä ohjelmassa. Kaikki varmaan ovat yllättyneitä ei-ammattilaisten tanssin kehityksestä, mutta onhan se kiva silti arvostella.
Ammattilaisten osaamisesta ei sijoitus tässä leikissä ole se päällimäisin, joten meille jää vain näiden rohkeiden ei-ammattilaisten syynäys ja kritisointi :)
Kipatanssi vaatiin monen vuoden työn. Yleensä parit lähtevät alusta.Aikamoinen tömäys jos nämä tanssijat lähtisivat parketille taviksen kanssa.
Entinen.
Nykyään farmor !