Miten on

.neito.

miehet, mitä teette jos ihastuksenne ei ens yrittämällä 'lämpen'. Jätätte asian siihen ja unohdatte koko jutun, vai? Entä jos hän myöhemmin osoittaa kiinnostusta?
Kyselen tätät koska en saa eräästä tyypistä selvää..Olen ihastunut häneen totaallisesti. En kuitenkaan olettanut että hän oisi minusta kiinnostunut. Kunnes kerran osoitti kiinnostuksensa. En osaannut odottaa sitä ja mokasin koko jutun. Sen jälkeen hän on, mun mielestä, vältellyt katsettani. Toisaalta kun viimeks näin hänet tuntui että hän oisi meinannut sanoa jotain. Oiskohan mulla siis veil mahdollisuutta Häneen??

5

740

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • EllæN

      rohkeesti vaan, Express YourSelf.


      Aina on mahdollisuus uuteen aloitukseen???

    • mutta kokemusta on..

      En lämmenyt nykyiselle avomiehelleni aluksi.. Mutta sitten ihastuinkin häneen ja tein itse aloitteen - nyt ollaan oltu yhdessä kaks vuotta ja muutama kuukausi ja onnellisia ollaan.

      Että aina kannattaa yrittää!

    • no jos mä olen esim pyytänyt kahveelle tai reffeille ja nainen kieltäytyy, niin silloin annetaan asian olla. ei on ei.
      Nyt vaan sitten itse tekemään aloitetta sen miehen suhteen ;)

    • voit..

      kysyä häneltä vitun tampio!! et sinä hänen vastaustaan täältä saa idiootti! sitten kun osaat jutella ihmisten kanssa kahden ja tekemällä itse johtopäätökset etkä *muiden* mielipiteiden mukaan, olet kypsä parisuhteeseen.. joten aikuistu ja toimi.

      • sanoa

        että puhut totta! Minun pitäs ehkä toimia ja kysyä asiasta suoraan. Mutta kato kaikki ihmiset eivät ole yhtä sosiaalisia ku sä. Olen nimittäin ujo, enkä todellakaan ylpeä siitä. Pelkään et nolaisin jotenkin itseni, jos hän ei enää olekkaan kiinnostunut. Mutta toisaalta eihän sitä voi voittaakkaan mitään jos ei pelaa.. Kiitos noista vastauskista kaikille. Ehkä noi rohkas mua tarpeeks ;)


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. SDP haluaa LISÄÄ veroja bensa-autoille!

      Sdp:n vaihtoehtobudjetti esittää polttomoottoriautoille lisää veroja Sdp esittää tuoreessa vaihtoehtobudjetissaan verot
      Maailman menoa
      134
      17256
    2. Riikka se jytkytti BKT:stä nyt 0,3 prosenttia pois

      Ja vain kolmessa kuukaudessa! Vuositasollahan tuo tarkoittaa reilun prosentin pudotusta. Pärjäisi varmaan lasketteluss
      Maailman menoa
      44
      9953
    3. Vasemmistoaate on aatteista jaloin

      Kaikki saavat ja kukaan ei jää ilman. Kuka tuollaista voisi vastustaa?
      Maailman menoa
      18
      3626
    4. Antti Lindtman kiitti valtiovarainministeri Purraa

      Ministeri Purra kertoi ottavasa vastuun EU:n alijäämämenettelyyn joutumisesta. Hän myös sanoi tietävänsä, että Lindtman
      Perussuomalaiset
      33
      3143
    5. Suomalaisten enemmistö on (ateisteja / fiksuja / sosialisteja)

      Tai jokin noiden yhdistelmä, koska S-ryhmän markkinaosuus päivittäistavarakaupasta on yli 50 prosenttia.
      Maailman menoa
      14
      2840
    6. Brittiläinen vasemmistolehti: Sanna Marin oli vihdoin rehellinen

      Nyt tulee pahasti lunta tupaan Seiskan tähtitytölle. Ex-pääministerin kirjaa arvostellaan latteuksista ja itsekehusta.
      Maailman menoa
      25
      2762
    7. "Purra löylytti oppositiota", sanoi naistoimittaja Pöllöraadissa

      Kyllä, Purra tekee juuri sitä työtä mitä hänen tuossa asemassa pitää tehdä, hän antaa oppositiolle takaisin samalla mita
      Maailman menoa
      52
      2638
    8. Henkilökohtaisia paljastuksia Dubaista - Kohujulkkis Sofia Belorf on äitipuoli ja puoliso!

      Tiesitkö, että Sofia on äitipuoli ja rakastava puoliso? Sofia Belorf saa oman sarjan, jossa seurataan hänen Bling Bling
      Kotimaiset julkkisjuorut
      76
      2513
    9. Alexander C. G. riisti demari-Veijolta arvonimen

      "Stubb myönsi 66 arvonimeä ja peruutti yhden arvonimen. Presidentti Tarja Halonen myönsi Baltzarille kulttuurineuvoksen
      Maailman menoa
      34
      1757
    10. Kenen luo menisit nyt

      jos se olisi mahdollista?
      Ikävä
      118
      1647
    Aihe