Mannertenvälisen nahjuksen Matti Vanhasen hallitus on epäonnistunut totaalisesti. Hallituksen toimilla ei ole onnistuttu saamaan työttömyyttä kuriin.
Vanhasen tekemät veroratkaisut ovat vain johtaneet siihen, että yritykset ovat siirtäneet tuotantoaan ja omistustaan Suomesta pois. Kotimaiset investoinnit ovat Vanhasen ansiosta lähes pysähtyneet.
Joka viikko saamme kuulla uusista irtisanomisista ja yt-neuvotteluiden aloittamisesta.
OECD on jo varoittanut, että Suomella on edessä vakavia vaikeuksia, jos Vanhasen hallituksen politiikka pysyy samanlaisena.
Vanhasen hallitus epäonnistunut
6
211
Vastaukset 6
- Höpö höpö
Menehän Anttila levolle.
- hallituksen perua.
Lipposen hallituksessa oli kokoomus mukana. Miksi silloin ei hallitus ja kokoomus tehnyt muutoksia. Tälläiset toimenpiteet vievät aikaa eikä toteudu hetkessä.
- Kana
reisien välinen nahjus...
- täysnahjus
Ei Vanhasta sentään mannertenvälisenä nahjuksena voi pitää. Eihän hänellä ole mitään asemaa Euroopassa saati muilla mantereilla. Miestä tuskin tunnetaan edes Ruotsissa. Keputyyliin hän on korkeintaan lyhyen kantaman nahjus. Siinä hommassa kylläkin täydellinen
"Lyhyen kantaman nahjus" on tosiaan parempi nimitys Matti Vanhaselle. Annoin kuitenkin Vanhaselle vähän ansiotonta arvonnousua, että hänelle ei tule niin paha mieli.
- kysyy ja
Känä kirjoitti:
"Lyhyen kantaman nahjus" on tosiaan parempi nimitys Matti Vanhaselle. Annoin kuitenkin Vanhaselle vähän ansiotonta arvonnousua, että hänelle ei tule niin paha mieli.
vastaa itse itselleen. Kyllä kokomuuslaista vituttaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi naiset haluavat itseään vanhemman kumppanin? Vai haluavatko?
Tuolla toisessa ketjussa tuli esille tämä kysymys ja se on mielestäni hyvä kysymys. Kiitos scrg:lle tämän kysymyksen esi3621168- 71768
Missä vaiheessa
Unohdit minut? Onko sinulla oikeasti mies jota rakastat? Tiedän että möhlin ja odotin liikaa. Ei tarvitse vastata jos et37706- 50622
- 44595
- 63533
Mulla on ikävä sua
Pakko se on myöntää, mulla on ikävä sua 🥺💔.. En kyllä haluaisi sitä myöntää kun tämä tilanne on niin hankala. Oon yri20520SDP: tiukkaa maahanmuuttopolitiikkaa ilman rasismia
Analyysin mukaan demareiden uuden maahanmuuttolinjan suurin ero konservatiivioikeiston vastaavaan on rasismin puute. ht322508- 76481
kasariperjantai 2026
Ajatuksia vuoden 2026 kasariperjantaista...ainakin porukkaa oli mun mielestä liikkeellä tosi paljon ja fiilinki noin yle22459