karttakieli

Luin juuri netistä tietoa ja diagnosoin itselläni olevan karttakieli. Jossain luki, että sinkki auttaa. Onko kellään tietoa, mistä sitä voisi ostaa ja missä muodossa?
3589
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Millanen se on ?

Äänestä
  • Se on sellanen kieli, jossa eurooppa erottuu muusta maailmasta niin, että se on ihan veden ympäröimä alue, kuten Australia.

    Äänestä

esim.luontaistuotekaupoista ja apteekeista. Itselläni katson olevan hyötyä sinkistä, kärsin myös karttakielestä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


kauy kirjoitti:

Luin juuri netistä tietoa ja diagnosoin itselläni olevan karttakieli. Jossain luki, että sinkki auttaa. Onko kellään tietoa, mistä sitä voisi ostaa ja missä muodossa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu