eli hampaani ovat todella rumat ja vinossa miten sattuu.lapsena mulla oli raudatkin mutta ei ne korjanneet tilannetta.haluaisinkin tietää onko kukaan käynyt laittamassa uudestaan raudat suuhunsa?tai vaikkapa käyneet "hurjassa muodon muutoksessa"?
mitäköhän tälläiset hammasrempat mahtavat maksaa?
olen erittäin kiitollinen kaikista tiedoista joita voitte antaa:)kiitos:)
mitäköhän tälläiset hammasrempat mahtavat maksaa?
olen erittäin kiitollinen kaikista tiedoista joita voitte antaa:)kiitos:)
Vastaukset 3
Vanhimmat
Sama vika, kuten tuolla aiemmin jo kirjoittelinkin. Hampaani ovat ruman väriset, muotoiset, kierossa.. Olen pitkään ajatellut oikomishoitoa, mutta ei niin hirveästi houkuta pitää rautoja paria vuotta. Kävin tässä asian tiimoilta arviossa, lähinnä tämän hetkisenä ykkösasiana valkaisu. hammaslääkärin kanta oli, että nopein, halvin ja varmin tapa on laittaa hampaisiin laminaattikuoret, joilla pystytään myös hampaitten virheasentoja korjaamaan. Joten yläetuhampaisiini laitetaan laminaattikuoret ja kaikki hampaat valkaistaan. todennäköisesti silloin jo hampaat näyttävät aivan erilaisilta. pitää sitten ajan kanssa arvioida tarviiko jotain vielä tehdä. Kehoitan sinuakin käymään hammaslääkärillä arviossa mitä kannattaisi tehdä. Hammaslääkäri osaa kyllä sanoa mikä tuottaa parhaat tulokset.
Muovilaminaateilla minun operaationi tulisi maksamaan n. 1000 €, posliinilaminaateilla tuplasti. Olen päätynyt silti posliinilaminaatteihin, koska ne ovat aiomman näköiset kuulemma. Olen jo hävennyt hampaitani tarpeeksi, nyt on jo minun aikani hymyillä=D
kuinka moneeen hampaaseen remppasi tehdään jonka operaatio ulee maksaan 1000? missä teetät? pääset aika halvalla! itsekkin harkitsen 4 etuhampaan laminaattia, mutta on viel' hieman harkinnassa.mun hampaat ei oo pahat muttane häiritsee silti ja hakuaisin säteilevän hymyn.:) eli siis äärettömän turhamaista mutta toisaalta miksei kun se nykyään on mahdollista ja rahaahan se vaan maksaa.tulisiko posliinipaikkoen hinnaksi siis 2000?