Suomen pankin kasvu jatkuu

Näin Kansalaisen näkökulmasta: Suomen Pankin lihoaminen jatkuu vahvana... päinvastoin kuin Kansalaisten.
5143
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Päinvastoin, kansalaisten lihominen vain pahenee.
Pian on Suomessakin väestö samanlaisia läskikasoja kuin jenkit.
Hyi helvetti.

Äänestä

Huono, teollinen ja lisäainepitoinen ruoka turvottaa, aiheuttaa syöpää ja liikalihavuutta.

Toista se oli ennen, kun ruoka tuli suoraan suomen luonnosta: puhdasta maitoa, lihaa, kalaa, viljaa jne...

Nyt ne tulee mistä tulee.

Äänestä
  • Jokainen voi vaikuttaa omalta osaltaan tasan sillä mitä suuhun survoo. Ei niitä ruokia kaupan hyllyyn oteta kovin montaa kertaa mätänemään.

    Äänestä

  • ------------- kirjoitti:

    Jokainen voi vaikuttaa omalta osaltaan tasan sillä mitä suuhun survoo. Ei niitä ruokia kaupan hyllyyn oteta kovin montaa kertaa mätänemään.

    Puolet suomalaisista voi syödä puhdasta laatu ruokaa... se köyhempi puolisko syö kaiken kemikaalipas*an.

    Äänestä

  • oiuccci kirjoitti:

    Puolet suomalaisista voi syödä puhdasta laatu ruokaa... se köyhempi puolisko syö kaiken kemikaalipas*an.

    Jaahas, taas yksi sekopää joka väittää, että nyt puolet suomalaisista on niin köyhiä etteivät saa puhdasta ruokaa.

    Just just...mistäs muuten saisi tätä kemikaalipaskaa jota puolet kansasta syö? Haluaisin minäkin maistaa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


vahvana... kirjoitti:

Näin Kansalaisen näkökulmasta: Suomen Pankin lihoaminen jatkuu vahvana... päinvastoin kuin Kansalaisten.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu