Mistä e-pillereistä tissit kasvaa, ja kasvaako ne enemmän ns. korkemmilla hormonipitoisuus pillereillä. Vaikuttaakohan ikä tuohon kasvuun, joskus kuulee, että kolmikymppisillä ei rinnat kasva pilsuista ja taas kakskymppisillä kasvaa
Rintojen kasvusta
???
7891
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ehkä sun EI kannata mietti vie mitään pillereitä !!
mun tissit kyllä kasvoi kun aloin harrastamaan seksiä, mutten käyttäny pillereitä vielä silloin.
oon syönyt 4kk diane novaa (siinähän on kuulemma eniten hormoneja) ja oon 20v ja a-kuppi edelleen, tosin kyllä ne rinnat vaikuttaa hieman isommilta (ei mtn turvotusta ainakaan) niin toivon että ne tästä vielä kasvaisi.. kun en oo viel kovin kauan niitä syöny... eli b-kuppia odotellessa :D
P.S. Ja se että kysyy rinnoista ei tarkoita että ei ole valmis seksiin!! Samaa jos kysyy muista sivuvaikutuksista täällä palstalla, onhan se rintojen kasvu yks sivuvaikutuksista!! Kyl muakin kiinnostaa tietää jos joillain on rinnat oikeesti kasvanu pillereillä!
Muutokset rinnoissa pillereiden vaikutuksesta ei välttämättä ole ihan hyvä juttu.. Saattaa aiheuttaa esimerkiksi rintasyöpää, sillä kyse on kuitenkin epänormaalista sivuvaikutuksesta. Kannattaa miettiä että onko isommat rinnat sen riskin arvoiset..vai kannattaisiko vain tyytä push-up-liiveihin?
"Kannattaa miettiä että onko isommat rinnat sen riskin arvoiset..vai kannattaisiko vain tyytä push-up-liiveihin?"
No tuskin nyt kukaan pillereitä popsii kasvattaakseen rintoja!! Eikä kaikilla ne kasvaa vaikka söis pillereitä miten kauan! Sanoin vaan että mulle se olis toivottava sivuvaikutus! Eikä rintojen kasvu heti tarkoita että tulee syöpä!! Syöpä on enemmän geeneistä/elämäntavoista kiinni kuin jostain e-pillereistä! Ei ne pillerit yksistään syöpä aiheuta!
...tuntuu siltä, että jotkut nuoret harkitsevat e-pillereitä juuri sen vuoksi että rinnat suurenisivat.
Juu rinnat turposivat C:stä D:hen... eipä meinaa enää sekään riittää. Liekö johtua luonnollisesta rintojen kasvusta vai pilsuista. Mene ja tiedä. Yasmineja siis olen syönyt.