vaihdoin yasmineista harmonettiin

kun seuraavat menkkani kesti 2vk kun yleensä yasmineissa on kestäny vaa 3-4päivää onko toi normaalia tai eihä ne aina toiv. oo noi pitkiä hermot meinas mennä? onks muilla vastaavaa kokemusta vai pitäiskö mennä lääkärii?
1269
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

se on vain kropan tottumista uuteen pilleriin, Hrmonet on "kyvyempi" kuin Yasmin, joten vähän ylimääräistä vuotoa tavallisesti tulee. Jatka rauhassa pill käyttöä ja vasta 2-3 laatan jälkeen kannattaa hermostua, jos menkat on mitä sattuu

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ja huolestuin kirjoitti:

kun seuraavat menkkani kesti 2vk kun yleensä yasmineissa on kestäny vaa 3-4päivää onko toi normaalia tai eihä ne aina toiv. oo noi pitkiä hermot meinas mennä? onks muilla vastaavaa kokemusta vai pitäiskö mennä lääkärii?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu