G. W. Bush Simpsoneissa

Micmak

Eipä ole näkynyt tätä heppua uusissa jaksoissa. Miksi hänestä ei tehdä vitsikästä juttua? Fox kanavan sensuuria?

Dick Cheney sama juttu.

6

1009

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • See

      Eivätpähän ole muutenkaan senaikaisia presidenttejä pahemmin pilkanneet. Ex-presidentit ovat mukana olleet kyllä, joten ehkäpä Bush on mukana vuoden 2008 jälkeen, jolloin tuo toinen presidenttikausi loppuu. 2 kauttaha he voivat virassa olla

      • ali b

        clinton ainakin sai osansa virkakaudellaan.


    • Jahnekki

      Fox-kanava on hieman myötämielinen vissiin näiden rebuplikaanien toiminnalle. Ja muutenkin kanavalla on jännä perinne, minkä Simpsoneista huomaa: noin kerran vuodessa on pakollinen uskontojakso. Samoin Salaisikka Kansioissa.

      • houmeri

        Joo, aikaisemmin katsoin Simpsoneita mukavan räävittömänä sarjana, mutta nyttemmin olen huomannut sen olevan oikeasti aika konservatiivinen perhearvoja kunnioittava sarja. Tietysti sopivin, mukaradikaalein maustein.

        Kaikkien aikojen kammottavin jakso on se, jossa Bart hoivaa sairasta lintua. Yök, kuinka lällyä.


      • SeeDub

        Tämänpäiväisessä jaksossa Subilla vasemmistolaiset oli ainakin pistetty vankilaan opiskelemaan kunnon amerikkalaisiksi.


    • pup

      Oletko ajatellut, että näinkin suositussa sarjassa sitä poliittista mielipidettä ei alleviivata ja taydellisesti selitetä kuten South Parkissa ja Uuno Turhapuroissa. Asioita voi ilmaista hienovaraisemminkin kuin sormella osoittamalla. Onko esim. Starship Troopers- elokuva tuttu? Sitä on kritisoitu natsismista vaikka se on sen vastainen. Tuntematon sotilas ei myöskään ole varsinaisesti "sota" romaani. Siinäkin on ajatus takana.

      Joten se että Homer tienaa rahaa kerjäämällä ei välttämättä tarkoita sitä, että kodittomilla on asiat niin hyvin ettei heille pidä rahaa antaa. Ne kuitenkin tuhlaa ne timantteihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Sannan kirja USA:n bestseller!

      "Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä
      Maailman menoa
      196
      11801
    2. Oikeistolainen luki Med mod att leda : en biografi

      ...ei tykänny Sanna Marinista
      Maailman menoa
      29
      8194
    3. Metsäalan rikolliset

      Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.
      Sotkamo
      58
      6216
    4. Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"

      Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..
      Maailman menoa
      171
      5146
    5. Hyvää syntymäpäivää Sanna 40 vee!!!!

      ᕼᗩᑭᑭY ᗷIᖇTᕼᗞᗩY Sister ❣️🥰 🎉🎂✨🍰🥳 🥳🎂🥂 🎉🎊🎁🎈🎂
      Maailman menoa
      43
      4902
    6. Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata

      Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai
      Maailman menoa
      47
      4480
    7. Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi

      Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas
      Maailman menoa
      116
      4383
    8. Missä vaiheessa

      Päätit luovuttaa suhteeni?
      Ikävä
      118
      3865
    9. Juuri muiston ne

      Rakastuneet katseesi. Huh
      Ikävä
      81
      3353
    10. Miten paljon

      Olet halunnut mun kanssa?
      Ikävä
      51
      1877
    Aihe