Stupidity goes on!!! Energiatodistus 300 euroa

voisi Stubbi työntää p**!! Stubbi on lähes ainoa suomalainen meppi joka ei vieläkään ymmärrä että hylättyä perustuslakia ei tule. Turha sitä on Suomessa ratifioida.

Omakotiasujille tarkoitettu energiatodistus tulisi maksamaan arviolta 300 euroa. Huvittava paperi jonka hallinnointiin tarvitaan taas muutama kymmenen virkamiestä.
6517
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

järjen ääni nousee!

Äänestä

enkä tule tässä elämässä maksamaan minkäänlaista energiatodistusta. Saavat tulla vaikka Stubb ja Talollinen kimpassa pyytämään. Tarjoan SUOMALAISTA MAITOA LASILLISEN. Iittalan lasista tietenkin. Sitten annan kenkää perseelle !!! LOL

Äänestä
  • Et tiedä hyvästä mitään. Ota konjakkia ja tule EU.n puolelle, ettet joudu tulevaisuudessa mahdollisesti vankilaan tai jonnekin. EU:n vastustus tulee kriittisessä tilanteessa vähentymään, sillä suomalaiset ovat pelkurikansa.

    Niin käy Itsenäissössöpuolueen ja Perssien änkyröinnille!

    Äänestä

  • talollinen kirjoitti:

    Et tiedä hyvästä mitään. Ota konjakkia ja tule EU.n puolelle, ettet joudu tulevaisuudessa mahdollisesti vankilaan tai jonnekin. EU:n vastustus tulee kriittisessä tilanteessa vähentymään, sillä suomalaiset ovat pelkurikansa.

    Niin käy Itsenäissössöpuolueen ja Perssien änkyröinnille!

    jos ei Naapurin Karhulla niin Impivaaralla. Mut kas, Impivaarakin jäi ytimien ulkopuolelle eikä tunnu missään. Seuraava SDP pelote on varmaan jo valmisteilla kun täällä kirjoittelette viivytystaistelupropagandaa?

    Tilaatteko nootin jostakin, GWB:hän hallitsee sen puolen. Tekeydytäänkö seuraavaksi uhrin rooliin, johon tarvitaan lääkkeeksi NATOA? Lintuinfluenssako on seuraava juttunne?

    Paavo myy mitä vaan että pääsee isokenkäisten kerhoon, ahneilla kun on EU:n mammuttitauti. Pääsevät kuolemattomien klubiin. Tuhatvuotisesta valtakunnasta haaveili Talollinenkin. Ai huh huh!

    Äänestä

Prof Antolakin toteaa eu-n olevan umpikujassa.
Tästä viimeisestä huippikokouksesta meidän
eu-uskovainen media vaikeni. Päämiehet
jauhoivat naurettavaa kieliriitaa paripäivää,
vaikka olisi pitänyt ratkoa päällekaatuvia
ongelmia.Mutta onhan meillä vielä yksi
uskovaisista uskovaisin meppi Stubb.

Äänestä
  • oikea kiihkouskovainen, viimeinen joka jättää EU laivan. Ainoat joiden kanssa kisailee ovat rotat ja Paavo, järjestys voi muuttua

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tämän kirjoitti:

voisi Stubbi työntää p**!! Stubbi on lähes ainoa suomalainen meppi joka ei vieläkään ymmärrä että hylättyä perustuslakia ei tule. Turha sitä on Suomessa ratifioida.

Omakotiasujille tarkoitettu energiatodistus tulisi maksamaan arviolta 300 euroa. Huvittava paperi jonka hallinnointiin tarvitaan taas muutama kymmenen virkamiestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu