Näin oikein, totuuden valossa ja mukaan nähtynä, todeksi, ja kaikille parhaaksi, turvalliseksi ja turvatuksi, todellinen ”elämä ja yltäkylläisyys” tulevaisuudeksi, takuuvarmaksi mahdollisuudeksi; (ei mitään pahaa eikä väärää aiheettomasti kellekään, eikä millekään) LAIN MUKAISEKSI todettuna! Tämän kaiken oikean ja hyvän mahdollistavien, Kristuksen Jeesuksen ja / apostoliensa oppien, ohjeiden ja ehtojen mukaisesti toimimalla. Niiden perustalta ja mukaisesti yhteiseloa; laillista huonekuntaa, seurakuntaa, yhteiskuntaa. Paikalliset - alueelliset – valtakunnalliset yhteistyöfoorumit, valvonnan ja ohjauksen sisällään pitävän kestävän ja oikein toimivan kokonaisuuden yhteiseksi hyväksi aikaansaamiseksi.
Sillä oikealla periaatteella: ”Kaikki yhden ja yksi kaikkien jäsenten, ja muillekin parhaaksi mahdollisuudeksi, puolesta” huonekuntaa. Sitä oikeaa ja hyvää, ei mitään pahaa eikä väärää, eli LAILLISTA! Tämän nykyisen, tuhoon tuomitun LAITTOMAN, vääryyteen ja valheellisuuden pettävälle hiekalle väärin rakennetun (sekasortoisen ja ristiriitaisen) kaikki yhtä, ja yksi kaikkia vastaan periaatteen mukaan väärin toimivan rinnalle. Oikeaa, todellista yhteiskuntaa, eli laillista yhteiskuntaa (yhteistaloushuonekuntaa), eli valtakuntaa, yhteiseksi hyväksi. Ei yhteiseksi pahaksi, niin kuin tämä väärin, luhistumassa oleva systeemi / rakennelma on suurimmalle osalle koitunut. Ja koituu kaikille, jotka siihen jäävät.
Kaikki valmiit piirustukset ja luja kalliopohja perusta ja ns. tonttikin on valmiina, odottanut rakentajiaan jo lähes 2000 vuotta. Ei vain ole vieläkään kuulunut, eikä näkynyt jos ei nyt tämä aihe alkaisi vetämään tälle, totuuden ja oikeuden, armon ja rakkauden tontille (puolelle), sekä vetäjiä että muita vanhurskaita tai vanhurskautta janoavaa väkeä ?! Jos kutsutut katsoo tämän kutsun ylen, eli kokevat jonkun muun, esim. pelkän oman itsensä ja oman huoneensa puolesta juoksemisen tärkeämmäksi. Sitten kyllä kaduilta, kujilta ja aitovieriltä tulee väkeä, jopa niin että kaikki paikat täyttyy. Jopa teeskennellen ja väkisin koittavat päästä mukaan ja moni pääseekin!
Mutta, kun huomataan että, eivät olekaan puhtaissa pukimissa, niin tulevat heitetyksi sitten häpeäkseen ulos. Kärsimyksiin, niiden vanhurskaiksi uskottujen, mutta sitten arvottomiksi todettujen arvottomien, (välinpitämättömien) kutsuttujen kanssa. Näin Kristuksen Jeesuksen nimessä, näihin juhliin kutsuen, valmisteluja tekemään yhtymiseksi yhteistyöhön yhdistymiseksi / yhteiseksi juhlaksi ryhtymiseksi. Kuka on viisas ymmärtäväinen, ottakoon nyt asiasta vaarin. Punnitkoon tarkasti vaihtoehdot ja tutkikoon huolellisesti sanansa opetukset ja käskyt, katsokoon kuinka suurelta osin on tullut niitä laiminlyötyä.
Niistä laiminlyönneistä on kuitenkin Nimessään muistuteltu, ja kehoteltu toistuvasti ryhtymään toimenpiteisiin, niiden laiminlyöntien / välinpitämättömyyksien, = rakkaudettomuutta, johdosta! Vähäinen palvelijansa.
Suuren Kunikaan juhlat edessä, tuletko?
KUTSUN
2
220
Vastaukset 2
Ei muuta
- Hyväkin
Juttu jos joku viitsii lukea loppuun,monikaan ei
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062195- 103886
- 64791
- 46790
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21706Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha511693Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76630- 64595
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23570- 57551