Keräämällä tupakka-askeista ne tupakoiden peittona olevat kiiltävät paperilaput voit auttaa hankkimaan sokeille opaskoiria ja liikuntakyvyttömille pyörätuoleja! 2kg:lla lappuja saamme hankituksi koiran tai pyörätuolin! Yhteisvoimin se onnistuu! Terveisin 1:n koiran tai pyörätuolin kerännyt :) Ps.kerään itseltä, kavereilta,pubeista yms.
Kaikki tupakoivat
auttamaan !!
4243
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
No tottahan hyvän asian puolesta pitää alkaa kessuttelemaan *avaa kartsan norttia*.
..pilailla hyvän asian kustannuksella! Jos joku on aidosti kiinnostunut, laitan osoitetta mihin ne paperit voi viedä! Keräys on totta, ei vitsi!!
Siis mitähän kohtaa tekstissäni luulit vitsiksi? TODELLAKIN avasin Virosta ostamani kartongin (8€) ja revin kaikki pull:it talteen. Laitoin ne jopa pieneen minigrip-pussiin ja huomenna kiikutan ne Reiskalle paikalliseen. Et silviisii..Mut mihinkään muihin turhiin, kuten nälkäpäiväkeräykseen en osallistu. Jatkoja sulle, vaikkakin vähän tiukkiksen kuvan itsestäsi annoitkin =)
Siitä päättelin, että pilailit kun sanoit ALKAVASI tupakoimaan lappujen keräyksen takia!! Enhän nyt sellaista olisi vaatinut :) En muuten minäkään nälkäpäivän keräykseen osallistunut ! Mutta itse tupakoivana autan mielelläni sokeita ja liikuntakyvyttömiä, on "körssäilystäni" sitten jotain hyötyäkin :) Mihin se Reiska ne bull´it kiikuttaa? Terveiset hänellekkin :) Ja Sinulle kiitos auttamisesta :) t:Meri, ei oikeesti niin tiukkapipo!