Mistä tulli luulee että yksityinen maahantuoja pystyy rahoittamaan ylikorkean autoveron maksamisen. Onko tämän tarkoituksena, että näin hillitään autojen maahantuontia? Olen tuonut arvokkaan auton ja aion oikeustoimin vaatia myös ylimääräisen veron rahoituskulujen vaatimisen vaikka oikeustoimin.
Autoveron maksu
Pankkiko?
3691
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
No huh huh! Mitäpä se tullia kiinnostaa mistä rahasi haet? Mistä tuollainen kieroutunut käsitys että valtio toimisi oikeudenmukaisesti kansalaista kohtaa varsinkin kun verotus on kyseessä, jos ei ole rahaa niin ei pidä leikkiin ryhtyä. Mutta ei muuta kuin onnea yrityksellesi;)
No money, no honey - no pain, no gain...
En oikein ymmärrä purkaustasi??
Saathan liikaa maksamasi veron valituksen jälkeen takaisin viivästyskorkoineen. Eiköhän tuo 9 prosentin vuotuinen korko kata rahoituskulut, kunhan et nyt ihan R-kioskin rahoitukseen turvaudu.
Olisit hankkinut sellaisen auton, johon sinulla on oikeasti varaa.... Tyhmästä päästä kärsii koko ruumis. Ei tullia varmaankaan kiinnosta pätkän vertaa, millä lainarahoilla veron maksat.