Jos lapsi kuolee vapaaehtoisesti, niin se on vielä rankempaa kuin luonnollisesti menehtyminen.
Ajatelkaapa asiaa omalla kohdallanne.
Mielestäni näistä asioista voidaan puhua avoimesti ja sitä varten tälläiset palstat on, jotta asiat saisi tuuletusta ja avaisivat erilaisia näkökantoja asioista!
Silti ilman sarvia ja hampaita.
Ajatelkaapa asiaa omalla kohdallanne.
Mielestäni näistä asioista voidaan puhua avoimesti ja sitä varten tälläiset palstat on, jotta asiat saisi tuuletusta ja avaisivat erilaisia näkökantoja asioista!
Silti ilman sarvia ja hampaita.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Mitä olet mieltä omasta ammatistasi? Monestiko tämä tapahtuu työelämän aikana?
Eihän näistä puoliakaan uutisoida, koska se lisäisi näitten hullujen tai onnettomien tekoja.
Minä olen vielä säästynyt siltä, varmaankin lyhyen urani vuoksi.
Tuttavani rekkakuski sanoi, että liikenteessä on sama ja nämä hullut aina tulee päin heitä.
Miksi ei voisi ajaa päin kalliota. Ei ne ajattele muuta kuin itteensä.
Sellainen joka hautoo itsaria, niin pitäisi laittaa joskus siivoamaan näitten jälkiä.... no tää nyt meni..
Olet aivan oikeassa, jos lapsi kuolee omankäden kautta vanhemmat eivät anna itselle anteeksi vaan syyllistävät itsensä. On vihan tunteita et miksi ja miksi. Mutta vastausta ei saada koskaan vaan, jää loppu elämän ikävä ja kaipaus. Surulle täytyy antaa aikaa. Kristiinalle voimia jaksaa!!
Kuoliko se poika oamnkäden kautta?
En tuota ole kuullutkaan!
Iltalehden mukaan ollut itsemurha...surullista kun ääneen puidaan tälläistä ennenkuin asia on selvillä...
Käveli rataa pitkin suoraan junan alle..
ei se noin mennyt.