kertokaa nyt jo ihmeessä

Lord of the ...

se perimmäinen syy miks teitä ottaa päähän NOIN paljon, että Lordi lähtee Suomea edustamaan? Kuka jaksaakin kuukausitolkulla marista jostain euroviisuedustajasta?????? Puuttuuko teiltä kenties elämästä sisältö? Pitäisikö teidän hankkia joku mieleinen harrastus? Ei tarttis päiviään kuluttaa turhaan ja marista jostain, joka on NIIN vastenmielistä ...

Lordi, simply the BEST!!! hä, hä, häääää !!!!

4

377

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pelottaa

      Lordin vastustajat kuuluvat niihin suomalaisiin, jotka pelkäävät muutosta eivätkä halua erottua harmaasta massasta; vähänkin erilainen pelottaa.

      Euroviisuihin olisi pitänyt lähettää taas Katri Helenoita ja Jari Sillanpäitä, siitäkin huolimatta, etteivät ne kiinnosta ketään ulkomailla.

      Lordi on piristävä poikkeu euroviisuissa ja osoittaa ulkomailla vain sen, ettei suomalaiset ole pelkkää harmaata massaa.

    • ...on asiaa! Tätä minäkin mietin usein. Mistä tämä hullu kansa saa kaiken energiansa?! Muistan liiankin hyvin kun Tarja Turunen sai potkut Nightwish:istä ja porukka ulvoi kuin Vesa-Matti Loiri elokuvassa Ulvova Mylläri. Tämä Lordi polemiikki on vasta alussa.. pelkäämpä niin!
      Ajatellanpa näin: Omistamasi auto on ruostunut ja vanha. Naapurisi ja ystäväsi kehottavat sinua vaihtamaan autoa. Vaihdat autoa. Teet juuri kuin naapuri ja ystäväsi kehoittivat. Kun olet tehnyt kaupat ja tuot uuden autosi kotiin, naapurisi ja ystäväsi marmattavat.. niin se menee!! Mikään ei riitä.

    • me!

      Täällä foorumille korostuu kansamme huonot piirteet, mikäs sille voi. Kun kadulla kävelet ja katsot ihmisiä, voit yrittää yhdistää ajatuksia täältä eri ihmisiin. Näin näet heidän oikeat aivoituksensa :D

      Eikö olekkin hauskaa. Ja jos näet jonkun istuskelemassa hiljaa kahvilassa tarkkaillen ihmisiä kadulla, niin se olen mä tai joku mun kaltaisista. ;)

    • Lorti

      nimenomaan lordi on parasta mitä olemme kisoihin koskaan saaneet, mutta antaa kateellisten ? ( suomalaisten ?? ) jauhaa tuota paskaa, koska Lordi tulee sijoittumaan hyvin, ja se on pääasia! aina noita kateellisia löytyy; samaa rupusakkia jotka on katkeria kun kimi voittaa F1:ssä ja onnellisen kateellisia kun kimin auto hajoaa! ei tarvi olla edes psykologi kun tämän tajuaa. Vika geeneissä?

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Orpo: Seuraavalla hallituksella ei ole yhtään enempää rahaa

      Valtiovarainministeriön virka-arvion mukaan julkisen talouden sopeutuksen tarve on noin kymmenen miljardia euroa ensi va
      Maailman menoa
      305
      4586
    2. Suomen kieli hiipuu vähitellen Vantaalla

      nykytahdilla jo joka kolmas vantaalainen on vieraskielinen 2030-luvun alussa. Maahanmuutto, suomalaisten alhainen synty
      Maailman menoa
      112
      4087
    3. Kun puolustusvoimat on huolissaan nuorison huonosta kunnosta

      ajatellen varusmiespalvelusta(kun moni joutuu keskeyttään), niin johan tuli joku yliopiston vasemmistonainen selittään,
      Maailman menoa
      210
      2482
    4. Jos vedetään mutkat suoraksi?

      Niin kumpaan ryhmään kuulut? A) Niihin, jotka menevät edellä ja tekevät? Vai B) Niihin, jotka kulkevat perässä ja ar
      Sinkut
      101
      2139
    5. Vain vasemmistolaiset ovat aitoja suomalaisia

      Esimerkiksi persut ovat ulkomaalaisen pääomasijoittajan edunvalvojia, eivät auta köyhiä suomalaisia.
      Maailman menoa
      38
      1726
    6. Miten must tuntuu

      et sä ajattelet mua just nyt
      Ikävä
      30
      1334
    7. Tiesitkö? Kohutun L/over sarjan Juha eli Jani Volanen on tämän julkkisnaisen ex-mies!

      Jani Volanen näyttelee L/over - ikuisesti minun psykologisessa trillerissä Juhaa. Mutta tiesitkö, että hän on tämän julk
      Tv-sarjat
      7
      1279
    8. Tanskan malli perustuu korkeaan ansioturvaan

      Ja vahvoihin työllisyys- ja kotoutumispalveluihin. Suomessa Riikka on leikannut juuri näitä: palkkatukea, työttömyysturv
      Maailman menoa
      1
      1269
    9. Ajattelen sinua

      Ajattelen sinua joka päivä, joka hetki… Kaikkea, mitä minun olisi pitänyt sanoa sinulle, enkä osannut sanoa, kaikkea nii
      Ikävä
      49
      1224
    10. entäs jos yhtenä päivänä kävisi niin

      että miehet vaan yhtäkkiä kollektiivisesti kyllästyisivät ja lopettaisivat naisten palvelemisen ja naiset saisivat pärjä
      Sinkut
      146
      991
    Aihe