Apua Tarvitseva

Edullisin aloittajan paketti 33,90€

FAST Hera80 900g maustamaton
FAST Creatine 300g
FAST Malto6 1kg

Tommosen setin aattelin Ostaa. Mut mitenkö nämä sitten käytetään ja kuinka usein? Sekotetaanko kaikki aineet keskenään vai mitä?? olen juuri aloittanut salilla joten...Laittakaa kokeneemmat jotain vinkkiä nyt. kiitos
7506
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Treenin jälkeen palautumisjuomaan esim.
-reilu 1 dl heraa
-reilu 1 dl maltoa
-reilu 1 tl creatiinia

Ja muuten voit ottaa vaikka pari reilun desin satsia heraa päivän mittaan. Riippuen tietysti miten paljon olet syönyt ns. normaalia ruokaa.

Palautumisjuoma on se ykkösjuttu.

Äänestä
  • Kaikki aineet sekoitetaan palautusjuomaan tietysti keskenään, helposti ravistettavassa sheikkerissä.

    Äänestä

Kuulostaa vähän suurelta määrältä toi 1 dl noita kumpaakin. Kai se sit on niin. Eikä siis tarvi ottaa kun reenin jälkeen? tällä siis autetaan lihasten kasvua,,,

Äänestä
  • Ei välttämättä tarvitse ottaa kuin treenin jälkeen, mikäli saat tavallisesta ruoasta tarvittavat ravintoaineet. Jep lihaskasvun a ja o on treenauksen ohella Ravinto ja lepo.

    Jotkut laittavat enemmänkin kuin tuon desin kumpaakin.

    Palautusjuoma paikkaa treenin jälkeistä energiavajettasi sekä antaa rakennusainetta lihaksillesi.

    Hyviä treenejä!

    Äänestä

Malto pois!

Tutki ennen päätöstäsi malton GI:aa ja GK:aa sekä ota selvää insuliinin päätehtävistä sekä insuliiniresistanssista.

Mieti sen jälkeen haluatko oikeasti enää ottaa tuota maltoa!

Minä en ole käyttänyt aikoihin ja voin sanoa, että ilman maltoa parempi ja ehdottomasti toimivampi!

Äänestä
  • Nopeaan palautumiseen tarvitaan nimenomaan hiilihydraatteja, jotta glykogeenivarastot täyttyisivät taas.
    Kun palautusjuomassa on sekä hiilareita, että proteiineja, palautuminen alkaa heti mahdollisimman tehokkaasti.

    Äänestä

  • Olet täysin oikeassa, mutta palkkari tekee tässä poikkeuksen. Palkkarissa malto ajaa asiansa. Palkkarikäytössä malto ja verensokerin nousu ei haittaa koska tapahtuu niin harvoin. Varmasti monesta muusta syömisestä aiheutuu paljon enemmän tuota insun heittelyä haitallisesti. Siksi ne muut syömiset pitääkin laittaa kuntoon. Tummaa riisiä jne.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vastauksia... kirjoitti:

Edullisin aloittajan paketti 33,90€

FAST Hera80 900g maustamaton
FAST Creatine 300g
FAST Malto6 1kg

Tommosen setin aattelin Ostaa. Mut mitenkö nämä sitten käytetään ja kuinka usein? Sekotetaanko kaikki aineet keskenään vai mitä?? olen juuri aloittanut salilla joten...Laittakaa kokeneemmat jotain vinkkiä nyt. kiitos

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu