EVRAN LOPETUS

Osaiskos joku vastata voiko Evran lopettaa kesken kolmen viikon laastarijakson? Laitoin eilen toisen laastarin, mut iho ei enää kestä sitä ja haluisin lopettaa sen käytön. Meneekö hormonit ihan sekasin, eli tuleeko kuukautiset heti, vai jäävätkö kenties pidemmäksi aikaa pois?
Kiitos avusta!
2234
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Luultavasti sulla alkaa menkat ihan normsaalisti muutaman päivän jälkeen. Seuraavien menkkojen tulo voikin kestää, riippuen siitä kuinka tottunut keho on hormoneihin.

Äänestä
  • kiitos vastauksesta! Kiva kun joku viitsi vastata!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anz kirjoitti:

Osaiskos joku vastata voiko Evran lopettaa kesken kolmen viikon laastarijakson? Laitoin eilen toisen laastarin, mut iho ei enää kestä sitä ja haluisin lopettaa sen käytön. Meneekö hormonit ihan sekasin, eli tuleeko kuukautiset heti, vai jäävätkö kenties pidemmäksi aikaa pois?
Kiitos avusta!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu