Kautta aikojen uskovia on pilkattu. Sen näkee myös tältä palstalta. Jumalattomilla (Raamatun käyttämä sana joka tarkoittaa ei-uskovaa) on aivankuin oikeus (vedotaan myös sanavapauteen) pilkata uskovia eikä siihen saisi puuttua. Mutta sitten jos heille sanoo samalla mitalla takaisin, eikä aina samallakaan mitalla, niin auta armias mikä haloo siitä nousee! Uskovat ovat silloin pilkanneet ja sortaneet muita. Että tällaista tämä tasapuolisuus ja oikeuden mukaisuus on.
Uskovien pilkasta
Eräs...
2194
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
"Minä pidän rauhan, mutta jos sanan sanon, niin he ovat sotaan valmiit" Ps. 120:7 ja "Sillä he eivät puhu rauhan puheita, vaan miettivät petoksen sanoja maan hiljaisia vastaan" Ps. 35:20.
jos koska, ei kannata Jeesukseen Kristukseen uskovien olla hiljaa! "HUUTAKAA SE KATOILTA", tälle synnistä sairaalle maailmalle:JUMALA RAKASTAA TEITÄ IHMISET! Konstit on monet, sano emäntä kun kissalla pöytää pyyhki. Uskovien konsti on:RAKKAUS. Ja niin vaikea toteuttaa, mutta sillä voitetaan sieluja, taivaaseen! Raamattu sanoo:että RAKKAUS on vuodatettu Pyhässä Hengessä uskovien sydämeen.Jos me aamun aloitamme rukouksella ja sanalla, olemme varustaneet itsemme päivään, ja Pyhä Henki saa silloin otteen meistä, eikä liha.Silloin voimme olla Jumalan johdatuksessa, eikö?