pilsat...

Kylhän jälkiehkäsy toimii kun sen ottaa 24t sisäl yhdynnäs...ite käytin NorLevoa ja hyvin toimi kun paksuna en oo..mut oireina oli mahakipu ja nyt mul loppu viime sunnuntaina(13p) menkat ja alko taas viime perjantaina(18p)!!!!et se sekottaa vaan jonkun verran hoormonitoimintaa...ei muuta...!
3334
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Itselläni on melkein vuosi kulunut siitä, kun otin jälkiehkäisyn kumin rikkoutumisen takia.
Minulla on VIELÄKIN vatsakipuja, joka päivä! Meinaan tulla hulluksi. Lisäksi minulta meni seksihalutkin, ilmeisesti lopullisesti (syy voi olla henkinenkin; pelko että menee taas kumi rikki). Olen käynyt asiasta lääkäreillä, mutta syytä ei löydy. Että siitä vaan popsimaan jälkiehkäisypillereitä! Kyllä meille naisille kaikenlaista myrkkyä syötetään, kertomatta mitä niistä voi seurata.

Äänestä

..vielä 78h:n kuluttua yhdynnästä.. Mutta kaikkein tehokkainta on heti mahd.pian yhdynnän jälkeen.

Äänestä

Vastaa sitten "vaan" vuoden hormooni annosta kerralla, että kannattaa olla tarkkana kun niitä popsii. Ihan fakta tietona, kun sellaiset hain kerran ku oli vielä resepti alasia. Paljon enempää ku kerran vuodes ei kannata ottaa...
Vaikea olla uskomat et ei vaikuttais tommoset hormooni pommit lasten saantiin jos niitä paljon syö...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Babe*86 kirjoitti:

Kylhän jälkiehkäsy toimii kun sen ottaa 24t sisäl yhdynnäs...ite käytin NorLevoa ja hyvin toimi kun paksuna en oo..mut oireina oli mahakipu ja nyt mul loppu viime sunnuntaina(13p) menkat ja alko taas viime perjantaina(18p)!!!!et se sekottaa vaan jonkun verran hoormonitoimintaa...ei muuta...!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu