Duster/Demon

Mitäs käytännön eroa autoilla on? Ei ilmeisesti mitään muuta kuin, että ovat sama auto eri merkeillä myytynä, ja siis eri merkkien alla hieman eri kokoonpanoilla. Eikös tekniikka ja kori jne. ole kokolailla samat?

Mitenkäs noiden lukumäärät Suomessa? Näppituntumalla demoni on aika harvinainen?
3452
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

* Plymouth Valiant Duster
* Dodge Dart Demon

-Tietääkseni ovat aika pitkälti samaa kaavaa darttien ja falianttien kanssa. Dusteria on ollut 225 kuutosella, demonista en tiedä. Sisusta ja mittaristokin on ihan samanlainen kuin vastaavissa darteissa. Duster on suht yleinen, demon ei niinkään.

Äänestä

Takavalot ja maski eroaa ainakin.Tekniikka melko samaa vanhaa hyvää 60lukuu.

Äänestä
  • demonin koko keula on swingeristä ja peräpeili on aivan oma. mittaristo myös dartista. suomessa mitä muistan 3 oikeata ja yksi modattu, eli tehty dusterista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


mopar kirjoitti:

Mitäs käytännön eroa autoilla on? Ei ilmeisesti mitään muuta kuin, että ovat sama auto eri merkeillä myytynä, ja siis eri merkkien alla hieman eri kokoonpanoilla. Eikös tekniikka ja kori jne. ole kokolailla samat?

Mitenkäs noiden lukumäärät Suomessa? Näppituntumalla demoni on aika harvinainen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu