Tänään hurja ohjelma tv:ssä tv2 klo 21.00
Ohjelma on ajankohtainen kakkonen, "Jumala-ilta" ohjelmassa paljon vieraita keskustelemassa mukana tosi uskovaisia ja kirkon piispoja, muslimeja, ateisteja ja vielä noita. Mukana esim. Nokian Mission Markku Koivisto. Panoksena koko elämä!
Ohjelma on ajankohtainen kakkonen, "Jumala-ilta" ohjelmassa paljon vieraita keskustelemassa mukana tosi uskovaisia ja kirkon piispoja, muslimeja, ateisteja ja vielä noita. Mukana esim. Nokian Mission Markku Koivisto. Panoksena koko elämä!
Vastaukset 5
Vanhimmat
sisko/veli, sidotaan Jeesuksen Kristuksen nimessä.....että Jumala pääsisi ilmestymään em. ohjelmassa.Että siellä uskovaiset saisivat "sanoman" esille.
KIITOS JEESUS , että näin tapahtuu!!!!!!!!!!!
Rukoillaan, nimittäin se on suora lähetys!
Totta! Tarkistin myös telkku.fi.:stä. Kiitos tiedoista! pitää tosiaan katsoa..
"" 22:05 --Ajankohtainen kakkonen: Jumala-ilta --
Mikä on pyhää vai onko mikään enää pyhää? Miksi yhä useammat voivat elää ilman jumalaa, ja toiset etsivät jumalaa yhä kiihkeämmin? Mihin johtaa fundamentalismi, entä kaiken suvaitseminen? Keskustelemassa pappeja ja pakanoita, kristittyjä ja muslimeja. Studiossa arkkipiispa Jukka Paarma, Helsingin yliopistosta Matti Myllykoski, toimittaja Semira Ben-Amor, muslimi Isra Lehtinen, Nokian Mission johtaja Markku Koivisto, runoilija Arno Kotro, sarjakuvataiteilija Ville Ranta, kansanedustaja Irina Krohn, Suomen Teologinen Instituutista Timo Eskola, Elävä sana -seurakunnasta Jani Liukkonen & Carita Ahvenainen, vapaa kirjoittaja, uskonlahkon jättänyt Pekka Virkamäki, kristillisen koulun opettaja Mari Vesin, Tulkaa kaikki -liikkeestä Salla Ranta, wicca-yhdyskunnasta Johanna Virtanen, imaami Khodr Chehab, sanataituri Jukka Virtanen ja päätoimittaja Jyrki Härkönen. Juontajina Satu Miettinen ja Jan Andersson.""
Alkaa jo 21.00!
Vuosia sitten oli tuollainen saman tyyppinen ohjelma jossa oli eri tavalla uskovien ryhmiä, silloinkin oli noita mukana. Muistan että ihmiset huusivat toisten päälle ja meteli oli niin kova ettei tahtonut saada puheista selvää. Ohjelma-aika oli aivan liian lyhyt niin suurilukuiselle ja erimieliselle porukalle. Toivottavasti sama ei toistu tänään.