Tänään hurja ohjelma tv:ssä tv2 klo 21.00
Ohjelma on ajankohtainen kakkonen, "Jumala-ilta" ohjelmassa paljon vieraita keskustelemassa mukana tosi uskovaisia ja kirkon piispoja, muslimeja, ateisteja ja vielä noita. Mukana esim. Nokian Mission Markku Koivisto. Panoksena koko elämä!
Tänään HURJA ohjelma! tv2 21.00
5
695
Vastaukset
- uudestisyntynyt...............
sisko/veli, sidotaan Jeesuksen Kristuksen nimessä.....että Jumala pääsisi ilmestymään em. ohjelmassa.Että siellä uskovaiset saisivat "sanoman" esille.
KIITOS JEESUS , että näin tapahtuu!!!!!!!!!!!- joku vaan
Rukoillaan, nimittäin se on suora lähetys!
Totta! Tarkistin myös telkku.fi.:stä. Kiitos tiedoista! pitää tosiaan katsoa..
"" 22:05 --Ajankohtainen kakkonen: Jumala-ilta --
Mikä on pyhää vai onko mikään enää pyhää? Miksi yhä useammat voivat elää ilman jumalaa, ja toiset etsivät jumalaa yhä kiihkeämmin? Mihin johtaa fundamentalismi, entä kaiken suvaitseminen? Keskustelemassa pappeja ja pakanoita, kristittyjä ja muslimeja. Studiossa arkkipiispa Jukka Paarma, Helsingin yliopistosta Matti Myllykoski, toimittaja Semira Ben-Amor, muslimi Isra Lehtinen, Nokian Mission johtaja Markku Koivisto, runoilija Arno Kotro, sarjakuvataiteilija Ville Ranta, kansanedustaja Irina Krohn, Suomen Teologinen Instituutista Timo Eskola, Elävä sana -seurakunnasta Jani Liukkonen & Carita Ahvenainen, vapaa kirjoittaja, uskonlahkon jättänyt Pekka Virkamäki, kristillisen koulun opettaja Mari Vesin, Tulkaa kaikki -liikkeestä Salla Ranta, wicca-yhdyskunnasta Johanna Virtanen, imaami Khodr Chehab, sanataituri Jukka Virtanen ja päätoimittaja Jyrki Härkönen. Juontajina Satu Miettinen ja Jan Andersson.""- Huom!
Alkaa jo 21.00!
- sun-glasses
Vuosia sitten oli tuollainen saman tyyppinen ohjelma jossa oli eri tavalla uskovien ryhmiä, silloinkin oli noita mukana. Muistan että ihmiset huusivat toisten päälle ja meteli oli niin kova ettei tahtonut saada puheista selvää. Ohjelma-aika oli aivan liian lyhyt niin suurilukuiselle ja erimieliselle porukalle. Toivottavasti sama ei toistu tänään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 843382
- 771337
Kalasataman talossa lienee rakennusvirhe
Ei pitäisi olla mahdollista parvekkeen kautta tulipalon kiivetä katolle saakka kuin korkeintaan ylimmästä kerroksesta.1821329Kristillinen Kaste on syntisten kaste, ei itsensä uskoviksi julistaneiden kaste
Raamatun mukaan vain syntisyyden vuoksi kastetut saavat kasteen hyödyn, syntien anteeksisaamisen ja Pyhän Hengen lahjan2401040Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd103981Venäjä teki mahtavan iskun Kiovaan?
Miksi Ukraina ei kykene tekemään Moskovaan yhtä mahtavia iskuja.310952- 43859
- 95857
Milloin ymmärsit
Milloin tunnistit, että sinulle kirjoitetaan ja kuka kirjoittaa? Tarkka päivämäärä ja kellonaika 😉 Önnönnöö, jos ei os78845Nojatuoli !
Uutta kehiin, kun edellinen pikavauhtia täyttyi, pitäisikö kiittää näitä asian jouduttaneita? Pilvet leijaa, sadetta en124835