asuntovaunuissa on semmonen siru mikä ohjaa auton moottorinohjaus yksikkoä valopistokkeen kautta mikä aiheuttaa sen että kaasu nousee ja laskee ihan ittekseen varsinki tuolla maantiellä.
Tiesittekö
että.
121222
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Kyllä ne soutajat ja huopaajat löytyvät ihan muista autonkäyttäjä ryhmistä. Tietysti vetoautolle raskas vaunu hyydyttää vauhdin ylämäessä, mutta pahimmissa nousuissa päätellä on OHITUSKAISTAT nopeampaa liikennettä varten.
Nyt olet väärässä tuon sirun sijainnista. Se siru on kyllä kuljettajan oikean jalan varpaiden välissä! Ota pois se kiven siru ja sillä selviää. Hankalammaksi homman tekee jos kuljettajalla on jalkasilsaa. Sekin aiheuttaa kutinallaan samanlaisen tahattoman kaasupolkimen liikkeen!
Toi oli hyvä! ;-DDD
kato ku ihmettelin ku aina kun ajan kuormurilla karavaanarin perässä ni mennään mutkii semmosta 60-70 ja sit suorilla ja ohituskaistoilla 100 et ei varmasti pääse kuorkilla ohi ku ottaa rajoitin vastaan.
Ehkä olisi vähemmän kiire ,jos istuisit vähemmän siellä huoltiksen paarissa.
kuulu! Anna tietä sen huussis kans?
huussis heräs talviunilta ,olikin aika hiljaista paska lakilla.
Nettihäirikkö pystyy kehittämään itselleen suuren suuttumuksen aivan näytöstä lukemalla. Tien päälle tuolla asenteella ei ole mitään asiaa.
Olet kyllä oikeassa.
Siksi olisikin vain parempi ,jos et tänne palstalle suoltaisi hengentuotteitasi.
en kyllä tiennyt, mutta tiesitkös sinä, että nykyautoille (ainakin Volvolle) pitää "kertoa" jotta sillä on nyt koukku asennettuna? Mitä se sillä tiedolla tekee, sitä en tiedä.
Nyt tulee aivan pimeä veikkaus:
Luulen, että sillä koukun aktivoinnilla ilmoitetaan auton eletroniikkaboksille, että autoon on lisätty sähköisiä lisälaitteita. Volvo kai ilmoittaa sammuneista polttimoista yms varovaloilla. Luulisin kuulleeni jostain. Jos sitä koukkua ei aktivoida, voi tulla vikailmoituksia.
Tämä arvaus nyt ainakin tuntuu loogiselta, ilmoittaahan tietokonekin automaattisesti, että siihen on lisätty ohjelmia.
Viitaten aiemmin ketjuun kirjoittamaani sirujuttuun, niin veikkaan, että se siru on nimenomaan autosa siinä ohjausboksissa ja kuljettajalla on se jalkasilsa.
-Kumpahan velmuilin.