Hyvä ja halpa valmisruoka

Syön itse valmiita lihapullia ja pinaattilettuja sekä verilettuja, ne maksavat kaikki noin euron kappale.
Onko teillä jotain valmisruokia, johon olisitte mielistyneet ja jotka olisivat lisäksi halpoja?
94890
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

herneskeitto:o))))))) Hyvää ja halpaa....Sinapilla kiitos:o))

Äänestä
  • Lisätään keittoon vielä kinkun palasia, niin hyvää tulee.

    Äänestä

  • Pekkala kirjoitti:

    Lisätään keittoon vielä kinkun palasia, niin hyvää tulee.

    sitruunaa ja luraus kermaa...;o)) Niihn ja sulatejuustoa nokare,jos ei liian kalliiksi tule:o))
    Basilikaa...sitä ei saa unohtaa...Se on siinä:o)

    Äänestä

...tykkään makkaroista.Sen valmiimpaa ruokaa ei olekaan.Ei muuta kun paketti auki ja ääntä kohti.
Palan painikkeeksi rasvatonta maitoa.Avot.

Äänestä

Namskis maiskis...mut noi sun herkkus on aikas kalliita, jos ne euron maksaa kipale. Mää saan eurolla koko paketillisen heheheee...

Äänestä
  • on edullista.Voi syödä kuorineen tai ilman!

    Äänestä

Olen elänyt melkein niillä. Alkuun söin puoli rasiaa pv esim Saarioisten peruna/jauheliha laatikkoa, 1 kahvit/pv ja 1-2 karjalanpiirakkaa/pv, mehua 1 litra/pv. Lisäksi C-vitamiiniporetabletteja. Ostan tietty myös hedelmiä, 1 hedelmä/pv (joskus tosin menee viikkokin ilman hedelmii) Mutt nyt tökkii piirakat, en haluu ees nähä niitä.
Kannattaisi tehä kotiruokaa, keittää perunoita, tehä kastiketta ja vaikk pakastaa heti puolet kastikkeesta. Oon syöny valmiit lihapulliiki, mutt jossai vaihees neki alkaa tökkii. Jos vain viittis ni kanafileit tai paistii tms. Hyvin maustettuna maukkaampaa. =)

Äänestä
  • Kokeile välillä karjalanpiirakoitten sijaan lihapiirakoita. Vaihtelu virkistää ja lihikset ovat hyviä.

    Äänestä

Keitetään potut, kuoritaan, paistetaan pannus, pilkotun sipulin ja 1-2 kananmunaa joukkoon. Mikään ei o parempaa!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pekkala kirjoitti:

Syön itse valmiita lihapullia ja pinaattilettuja sekä verilettuja, ne maksavat kaikki noin euron kappale.
Onko teillä jotain valmisruokia, johon olisitte mielistyneet ja jotka olisivat lisäksi halpoja?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu