Koska Helsingin temppeli avataan

Haluan visiteerata siellä.
2459
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Temppelin avoimet ovet ovat.
21.9-7.10.06 välisenä aikana ja on jokaisella halukkaalla on mahdollisuus vierailla mormonitemppelissä!
sanoisin, että " once in the lifetime" kannattaa mennä katsomaan!
Osoite löytyy kirkon virallisilta sivuilta.

Äänestä

tervemenneeksi ilmoitan kunnoittavasti seuraavaa:

Kirkon ensimmäinen presidenttikunta on vahvistanut Helsingin temppelin vihkimispäivän sekä avointen ovien päivien ajankohdat seuraavasti:

- Temppelin avointen ovien päivät ovat torstaista 21. syyskuuta lauantaihin 7. lokakuuta 2006. Temppeli on suljettuna sunnuntait 24. syyskuuta ja 1. lokakuuta. Lauantaina 30. syyskuuta temppeli suljetaan aiemmin illalla.

Tarkempia tietoja löydät sivuilta

http://www.mormonit.fi/

Turust

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Yleisön nähtäväksi? kirjoitti:

Haluan visiteerata siellä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu