Flagyl

Kenelle on tullut pahoinvointia noitten tablettien kanssa?
Kauan söit/syöt niitä?
71266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Söin vähän aikaa sitten flagyl 400 * 2päivässä, ja yökötti, oli pahaolo ja päätäkin särki. Maha oli tosi kipeä.

Äänestä
  • edelliseen viestiin, että kuurini oli 5 päivää (10 tablettia), yhden tabletin jätin syömättä kun en enää kestänyt sivuoireita.

    Äänestä

ja paha olo todella sekä metallin maku suussa. Taisivat olla aina viikon mittaisia kerrallaan ja kolmesti päivässä.

Äänestä

Voi ei! Mua pelottaa jos tulee oikein huono olo.
Monennenko tabletin jälkeen huono olo alkaa?
Oon syöny 8 eikä ainakaan vielä oo mitään oireita.
20 ois tarkotus syödä... Yksi aina 8 tunnin välein.

Äänestä
  • ..jälkeen tuli jo minulla pahaolo. Jos olet jo 8 syönyt niin voi olla että sinä et olekaan lääkkeille niin "herkkä" =)
    Jatka vain kuuriasi :)

    Äänestä

  • pahoinvoin kirjoitti:

    ..jälkeen tuli jo minulla pahaolo. Jos olet jo 8 syönyt niin voi olla että sinä et olekaan lääkkeille niin "herkkä" =)
    Jatka vain kuuriasi :)

    No toivotaan parasta! Tattis! :)

    Äänestä

Tiedäthan ettei Flagylin kanssa sovi alkoholi edes pieninä määrinä. Siitä ainakin tulee paha olo. Yleensä apteekissa aina mainitaan tämä ja käyttöohjeessakin se mainitaa.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


helppivä kirjoitti:

Kenelle on tullut pahoinvointia noitten tablettien kanssa?
Kauan söit/syöt niitä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu