ARI (ja maarit....)

Voi Aria!
Tosi huima pudotus painossa!!! HYVÄ!
Mutta huonoakin... Se sekopää Maarit "vaimot vaihtoon"ohjelmasta on lyöttäytynyt Arin kylkeen. Oli katsomossa mukana. EI hyvää seuraa Arin kaltaiselle symppikselle mun mielestä.
175156
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

Noin symppikselle miehelle löytyisi varmaan tasaisempaa ja nuorempaakin seuraa. Toisaalta pieni mania pitää laihdutuksen käynnissä :). Hetken kyllä mietin, onko Ari Maaritin kotoa poissa asuva lapsi.

Kaikki kannustukset Arille loistavasta suorituksesta silti ja hyvää matkaa!

Äänestä

Niin Maarit Marenski tosiaan... Mutta jos nillä menee hyvin, niin onnea vain sydämellisesti. Miten se Ari on voinut laihtua niin paljon, voi herranjumala. Mutta aattele, kun se Maarit on niin kova käymään siellä Lidlissä ostamassa sipsejä, karkkia, limukkaa...

Äänestä
  • teki pahaa ku näin sen naaman, mut huipusti ari oli pudottanut painoa :)

    Äänestä

todella symppis kaveri ja olisin suonut hänen voittavan koko kisan. Sensijaan hänen naismakunsa on suoraan sanottuna p**seestä.

Suurin kysymys on miten voi laihtua seurustellessaan naisen kanssa joka syöttää lapsilleen karkkia ja jäätelöä aamupalaksi?

Äänestä
  • NYt mulla on aukko sivistyksessä,eli onko tämä Maarit ollut joskus Vaimot vaihtoon ohjelmassa ja sittemmin eronnut ja nyt lyöttäytynyt julkisuushakuisena ihmisenä tän symppiksen Arin kylkeen?

    Hyi helvatti sentäs,en hyväksy tollasta pyrkyryyttä,näin miten se Maarit oli ihan onskuna siellä katsomossa,kun kamerat käänty siihen päin,mutta en tienny tästä"juonesta" mitään.

    Minä en muuta toivo kuin kaikkea hyvää Arille,komea mies se on ja nyt se vain näkyy selvemmin ja luonne on mitä ihanin.Toivoisin hänelle vain kaikkein parhaimman kumppanin,enkä mitään hyväksi käyttäjää.

    Toivottavasti tämä Maarit tukee Arin terveitä elämäntapoj,ettei kaikki mennyt hukkaan.

    Äänestä

  • Juopunut kirjoitti:

    NYt mulla on aukko sivistyksessä,eli onko tämä Maarit ollut joskus Vaimot vaihtoon ohjelmassa ja sittemmin eronnut ja nyt lyöttäytynyt julkisuushakuisena ihmisenä tän symppiksen Arin kylkeen?

    Hyi helvatti sentäs,en hyväksy tollasta pyrkyryyttä,näin miten se Maarit oli ihan onskuna siellä katsomossa,kun kamerat käänty siihen päin,mutta en tienny tästä"juonesta" mitään.

    Minä en muuta toivo kuin kaikkea hyvää Arille,komea mies se on ja nyt se vain näkyy selvemmin ja luonne on mitä ihanin.Toivoisin hänelle vain kaikkein parhaimman kumppanin,enkä mitään hyväksi käyttäjää.

    Toivottavasti tämä Maarit tukee Arin terveitä elämäntapoj,ettei kaikki mennyt hukkaan.

    Kun tämä Maarit oli Vaimot vaihtoon-ohjelmassa, hän oli työtön yksinhuoltaja joka keräili barbeja. Koko asunto oli täynnä barbeja ja lisää piti saada vaikka kaikille lapsille ei löytynyt edes petivaatteita. Lapset söivät aamupalaksi jäätelöä ja noutopizza taisi siinä perheessä oli normaali päivällinen. Perheen lapsista vanhin (olikohan n 15v) lapsi huolehti sisruksistaan (aamulla kaikki ajallaa kouluun jne...) ja oli sen perheen ainoa aikuinen. Maarit-äiti leikki päivät vaan barbeillan. Ai niin, ja kerran viikossa mentiin taksilla kauppaan hakemaan lisää herkkuja. Se niistä terveistä elämäntavoista...

    Äänestä

Ehdin olla jo onnellinen Arin puolesta kun oli tyttöystävän löytänyt . Mut että se olikin se seköpää ! Eihän tää Maarit edes puhu lapsilleen vaan niille nukeille joita keräilee . Ei tosiaan valoisalta näytä painonpudottajan tulevaisuus moisen naisen kanssa : ( Ari oli koko kisan sympaattisin mies .

Äänestä
  • Minäkin olin aivan kauhistunut kun näin sen ämmän katsomossa. Voiko julkisuudenhakuisempaa ihmistä enää olla. Toivottavasti Ari laittais sen "tyttöystävänsä" perhee ruokatavat samalla kuntoon. Ja saisi samalla sen sekoboltis akan järkiinsä.

    Äänestä

Toivottavasti se Ari älyää jättää sen akan hyvin äkkiä. Hyi h-tti minkälainen sekopää se oli siinä "akat vaihtoon" ohjelmassa.

Arille toivoisi parempaa elämänkumppania, on senverran symppiksen oloinen tyyppi.

Paljon oli painoa pudonnut ja toivottavasti pysyy tavoitteessaan, eikä ala sen hupsun akan kans mässyttämään jäätelöä yms.

Äänestä
  • pikkasen yli hilseen tuollanen, sehän tällää naamansa joka hiton paikkaan nykyään.
    Arii hoi mieti vielä sitä matka kumppania sinne meksikoon, parempaakin seuraa varmasti saisit.

    Äänestä

  • kyllä menee kirjoitti:

    pikkasen yli hilseen tuollanen, sehän tällää naamansa joka hiton paikkaan nykyään.
    Arii hoi mieti vielä sitä matka kumppania sinne meksikoon, parempaakin seuraa varmasti saisit.

    heitetty Maaritilla,julkisuutta hakenut ja myös sitä saanu.Mutta tuo Barbi-leikki ei kuullosta ihan terveeltä touhulta.

    Säälin lapsia,eihän nuo kertomanne jäätelöä aamupalaksi ja pitsaa päivälliseksi,ole hyväksi heille!

    No,jäädään seuraamaan Maaritin seuravaa reissua julkisuudessa.Käyköhän se ensin muuten siellä Meksikossa Arin siivellä ja sit lemppaa sen,uskoisin näin.

    Äänestä

Itse kannustin Aria ihan alusta lähtien, ja oli mahtava nähdä miten oli laihtunut. Mutta mies on vain valitettavan yksinkertainen, ensinnäkin olisi varmasti voittanut jos olisi pitänyt paikkansa eikä uhrautunut Sinin takia, ja nyt on yhdessä sen Maaritin kanssa, joka oli ihan saatanan ruma akka. Luulenpa ettei Ari ole ikinä ollut ennen naisten kanssa mitenkään, siksi on niin helppo ihastumaan keneen vain, ja on vapaasti naisten vietävissä. Ensinnäkin sen kokoinen mitä hän oli alussa, ei varmasti kamalasti ole naisten kanssa pörrännyt ja vielä sen ikäinen mies joka asuu äitinsä kanssa, hmm... siksi on yksinkertainen ja naisen huumassaan helposti vietävissä. Tämä Maarit vaikutti noiden tekstien perusteella tosiaan aika sekopäältä joka hakee julkisuutta, ja sitähän taas saa Arin kautta lisää... voi Ari parkaa kun vähän alkaisi käyttämään aivojaan niin ei olisi niin helposti vietävissä. Muuten Ari on varmasti kiva tyyppi ja näin, mutta yksinkertainen, HYVIN yksinkertainen... valitettavaa.

Äänestä
  • selvinnyt finaali kolmikkoon, hän ei olisi saanut koskemattomuutta siinä pullon kanto kilpailussa niin kuin Sini sai ja niin ollen tämä mies kolmikko olisi äänestänyt Arin ulos. Sen vuoksi oli aivan sama vaikka luovuttikin paikkansa, toki se minuakin harmitti hitosti.
    Äidin luona voi asua niin monesta syystä, yksi syy voi olla äidin huono kunto jolloin hän vain pitää huolta äidistään, niin ja voihan se olla toisinkin päin, äiti asuu Arin luona, no niin tai näin se ei tee ihmisestä yksinkertaista.
    Aiemmista nais asioista on vaikea kenenkään mennä sanomaan mitään, mutta se on selvää että tämän Maaritin Ari olis voinut jättää väliin.

    Äänestä

  • ei olisi kirjoitti:

    selvinnyt finaali kolmikkoon, hän ei olisi saanut koskemattomuutta siinä pullon kanto kilpailussa niin kuin Sini sai ja niin ollen tämä mies kolmikko olisi äänestänyt Arin ulos. Sen vuoksi oli aivan sama vaikka luovuttikin paikkansa, toki se minuakin harmitti hitosti.
    Äidin luona voi asua niin monesta syystä, yksi syy voi olla äidin huono kunto jolloin hän vain pitää huolta äidistään, niin ja voihan se olla toisinkin päin, äiti asuu Arin luona, no niin tai näin se ei tee ihmisestä yksinkertaista.
    Aiemmista nais asioista on vaikea kenenkään mennä sanomaan mitään, mutta se on selvää että tämän Maaritin Ari olis voinut jättää väliin.

    http://www.nelonen.fi/vaimotvaihtoon/jakso11perhe01.asp

    Äänestä

se Barbi-friikki?! Se on kyllä hörhö pahimmasta päästä!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Laura lee kirjoitti:

Voi Aria!
Tosi huima pudotus painossa!!! HYVÄ!
Mutta huonoakin... Se sekopää Maarit "vaimot vaihtoon"ohjelmasta on lyöttäytynyt Arin kylkeen. Oli katsomossa mukana. EI hyvää seuraa Arin kaltaiselle symppikselle mun mielestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu