Kärppien takia :=((( Ja niinkuin poikiin luotin.
En jaksa edes huuhailla. Mutta palaan illalla huuhaan pariin, jos olen saanut voimia lisää :=(((
Hyvää päivänjatkoa.. nyyh...
En jaksa edes huuhailla. Mutta palaan illalla huuhaan pariin, jos olen saanut voimia lisää :=(((
Hyvää päivänjatkoa.. nyyh...
Vastaukset 22
Vanhimmat
yli pääsee. Eihän se ollut kuin käsipalloa.
Ensivuonna varmasti heittelevät tarkemmin.
että pääsen siitä koskaan yli. Ajattelin maanantaina kuitenkin tilata ajan psykiatrille. Ehkä muutaman viikon terapia auttaa edes sen verran että vielä jaksais töissä käydä :=(((
Ei katos paremmilleen mitään mahda, etenkin jos heillä on Ässä hihassaan ;=DD
että paremmat eivät nyt voittaneet. Ässillä oli vaan muuten tuuria :=(((
Kyllä Kärpät on silti rautaa :=)))))
Mutta eihän peli vielä ole menetetty. Vai onko?
...ja NÄLKÄÄ voittaa ehkä taidollisesti parempansa. Mutta kautta historian on ollut davideja jotka ovat löytäneet keinot voittaa goljatit. Eikän tietty periaatteessa Kärppien peli ole pelattu, mutta näistä asetelmista Ässien voittaminen kolme kertaa peräkkäin lienee lähes mahdotonta. Joten tundran reunalla lienee nyt vaan parempi keskittyä jäätyneen mämmin järsintään ja jättää voitonmaljat porilaisille :)))
siellä työn orja. Jotenkin tunne, et seuraavassa ottelussa Kärpät viimein näyttää sisunsa ja taitonsa. Ässillä menee peli pieleen kun pitävät itseään jo varmana voittajana, eivätkä huomaa keskittyä enää pelaamiseen :=)))))
...armosta antaa Kärppien voittaa tänään saadakseen siirrettyä voittojuhlat kotiluolaan. Mutta mahdolliselle Porin matkalle kärppien onkin sitten syytä ottaa opaskoira mukaan, että osaavat sitten palata kotiin selkäsaunan jälkeen :=DD
:)))
Taidatkin muuten ihan tosissan pelätä kärppien taisteluintoa ja sitä sisukkuutta mitä heiltä tarvittaessa löytyy :=)))
No.. nähtäväksi jää. Nyt poistun unelmoimaan Kärppien voistosta. Vielä en surupukuun pukeudu :=))))
nauruun :=)))) En edes olis huomannut tuota jos et itse ois paljastanut.
Vai tytön orja. No... oonhan sen aina tiennyt, kuka sen kaapinpaikan määrää. Nyt tunnustit sen viimein itsekin :=))))))))))))))
Pelastit muuten päiväni :=))))
Tuo tunnustus oli kyllä niin iso juttua sinulta :=)))
Lähdenpä tässä hymyssä suin jatkamaan viimein tekemättömiä töitäni. Tytön orja :=))))))))))))))
siel Oulussa synttärit....Ja Kärpät on aina KÄRPÄT....:o))))))))))
synttärit. Ainakin jonkun joka päivä, mut ei se paljon lohduta :=(((
Kärpät on kyllä kärppiä aina. Siinä olet oikeassa :=)))
Kärppäpaituli...Typy..ei aina voi voittaa...ei edes jokatoinen kerta...Koittaa voi..;o)))))))
Ota suklaata...se vie depiksen pois...Oletkos koskaan naatiskellut punkkua ja suklaata yhtä aikaa...Hmmm...hyvää:o))
voi voittaa aina, mut kyllä se kenkuttaa :=((
Viime yönä tuskin silmääni ummistin.
Oon tuota yhdistelmää maistanut useinkin ja hyvää oli.
Lähdenpä nyt ostamaan sitä suklaata :=))
Kiitti vinkistä :=)))
Mä lähden kohta 21-vuotis synttäreille...Voihan...Ylisöpö tuli tänään bvanhanaikaisestikki täysiikäiseksi..Ottaa mamin kiinni..Enää kai kymmenen vuotta ikäeroa:o/
viesti! niin lähdetään retkelle!
Vieläkö sinä voit retkeä ajatella tällaisena surun päivänä? :=(((
Minä ajattelin pukeutua mustaan suruasuun ja mennä yksin pimeään komeroon päiväksi :=((
sellaisen mustan italialais-mafia tyylisen mustan hatun, vähän vinoon kallelleen päähän ja se on siinä! mulla on! ja sitten annan sulle pienen pusun!?? ja jos se ei kelpaa, niin vien sut Norjan kallioille ja kosin! ja jos et vielään tykkää! niin tulen sun luo valkeilla hevosilla ja kysyn uudestaan! (tämä puppua, mutta mun rakkaus ei ole!!)
Ässät sentään voitti :)
ei pelit ole vielä ohi.
jo ennakkoon juomaan suruuni :=(((
Moikka :=))