valtava rahastus sampo odottaa että joku demareista huomaisi tämän. nyt kun yhteydet ovat jo jonkinlaisella tasolla, niin käyttövero voimaan. tietysti aluksi, väliaikainen käyttömaksu, aivan kuten autoissakin aikanaan.
taitaisi suomi olla edelläkävijä maailmassa, kerrankin.
siinä idea valtakunnan ykkösblondille politiikassa " susanna huoviselle".
taitaisi suomi olla edelläkävijä maailmassa, kerrankin.
siinä idea valtakunnan ykkösblondille politiikassa " susanna huoviselle".
Vastaukset 5
Vanhimmat
Maksat liikevaihoverot koneestasi,laitteista,ohjelmista,sähköverona, mikä vero jäi uupumaan ? Ai niin jos hankit nettiisi jonkin maksullisen palvelun ,siitäkin menee vero.
ja aivan hyvin voivat verottaa. odotas vaan kun ne bimbot lukee tämän, niin alkaa tapahtumaa. muu maailma nauuraa kippurassa, mutta onko se demareita haitannut ennenkään.
on arvonlisävero. Firma joka toimittaa minulle yhteyden maksaa myös valtiolle kk maksuja. Mistä vielä voisi veroittaa ? Se ei ole Sonera,Elisa,Saunalahti vaan huomattavasti nopeampi ja suh edullinen. Tarkoitettu TV:n Diki katseluun ilman antennia, joten nopeutta pitää olla väh 8 megabittiä. Hitto olen tyytyväinen.
verottaa voi aivan mistä vaan, ainoastaan mielikuvitus on rajana. se että jostain jo jlaintavalla maksetaan veroa, ei sinänsä todista mitään. vertauksena vaikka käytetyn auton maahantuonti, josta maksat määrätystä autoverosta vielä arvonlisäveron, siis verosta veroa. eikö kuulostakin hassulta, mutta niin vain on.
ps: maksan itse yhteydestä 8 euroa kuussa ja on suht nopea, muttei ihan riitä suoraan tv-katseluun.
tästä suht hitaasta yhteydestäni. Pitääkö maksaa enemmänkin?