Onko kellään tietoa, että olisiko jostain viety aika uusi BMW 740i?
Sellainen osui silmiini ja erikoisinta on, että kyseisessä bemarissa ei ole minkään valtakunnan rekkareita. Laseissa alkaa olla aika hyvä pöly ja alla leveät renkaat ja alumiinivanteet.
Olisiko jostain satama-alueelta viety?
Sellainen osui silmiini ja erikoisinta on, että kyseisessä bemarissa ei ole minkään valtakunnan rekkareita. Laseissa alkaa olla aika hyvä pöly ja alla leveät renkaat ja alumiinivanteet.
Olisiko jostain satama-alueelta viety?
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jos sua alkaa epäillyttämään tuo etkä saa täältä mitään vastauksia, niin kyllä minä ilmoittaisin poliisille, poliisi tutkii sen sitten loppuun jos on syytä epäillä. Kyllä jos toi olisi ihan normaalisti yksityisellä myynnissä, niin siinä olisi rekkarit. Kuka nyt poistaisi ihan huviksensa uuden bemarin rekkareista ja pistäisi myyntiin?
jospa joku toi saksasta ja kävikin niin että ois liija isot verot maksettavana niin ei oo laitettu sen takia kilpiin.tai voihan se olla tarkoituksella tuotu tax-freenä vaikkapa varaosiksi
Olen ilmoittanut kyseisestä autosta poliisille ja siellä se seisoo vieläkin. Ilmoitun välittömästi. Hätäkeskus vain ilmoitti, että ilmoittavat poliisin johtoryhmälle tms. No, nätti bemari, että varmaan joku virolainen/venäläinen maksaisi paljon tiedosta. Olisi varmaan hankalaa "kytätä" rajalla rekisterikilvetöntä autoa.
Mitä tuommoiselle autolle tehdään, kenelle ei löydy omistajaa? Löytäjä saa pitää? Itse ottaisin ajoon, ihmettelisin kenelle koritunnuksen mukaan kuuluu, ja jos ei tärppää niin verolle vaan ja kilpiin? :D