Kipu

Mistä voi johtua, että viime päivinä tai oikeastaan viikkoina silloin tällöin tuohon säären keskikohtaan hieman sisäpuolelle iskee sellainen vähän niin kuin painekipu? Lähinnä vain jos seisoo, mutta myös joskus kun kävelee. Enkä harrasta muuta säännöllistä liikuntaa, kuin koulumatkat yhteensä n. 50 min päivässä kävellen.
1253
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

..että tuollainen jalkasärky johtuu ihan päivittäisen kävelyn aiheuttamasta rasituksesta.Muistatko pitkien kävelylenkkien lopussa ja alussa venytellä jalat? etenkin jos oikein nopeasti kävelee eikä venyttele jalkalihaksia niin tulee helposti rasitus särkyä.Sen pitäis kyllä mennä ohi muutamassa päivässä ja laita kipugeeliä kipeisiin jalkoihin, jumppaa ja venyttele niitä.Jos kuitenkin kipu ei hellitä niin suosittelen lämpimästä lekurilla käymistä ihan varmuuden vuoksi.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


sääressä kirjoitti:

Mistä voi johtua, että viime päivinä tai oikeastaan viikkoina silloin tällöin tuohon säären keskikohtaan hieman sisäpuolelle iskee sellainen vähän niin kuin painekipu? Lähinnä vain jos seisoo, mutta myös joskus kun kävelee. Enkä harrasta muuta säännöllistä liikuntaa, kuin koulumatkat yhteensä n. 50 min päivässä kävellen.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu