Kertokaa kokemuksia kondylooman syylien poitatuksesta laserilla. Itselle syylät poistetaan laserilla ja kovasti jännittää! Tehdäänkö puudutuksella, onko kivulias toimenpide jne?? Olen 17 vkolla raskaana ja syylät vaivaavat välillä kovin koska kutiavat ja kirvelevät, lääkäri suositteli laseria koska syyliä on ´koko värkki täynnä...Kiitti etukäteen jo vastanneille!!!!!
Syylät+laserhoito
2
594
Vastaukset
Kokenut kaksi kertaa. Nukutus, en tiedä miten raskaus vaikuttaa. Miehillä on kuulemma vaan puudutus. Paras jännittää, mieti miltä tuntuu herätä kun pillu on poltettu mustaksi. Onneksi limakalvot ovat nopeet paranemaan ;) I love condoms =P
- syylät poistettiin
laserilla koska värkki oli täynnä kukkakaalisyyliä :(
Poisto tehtiin satulapuudutuksessa, puudutuksen laitto sattui mutta laittaja oli harjoittelija...
Menin sairaalaan aamulla klo 8.00, puudutus laitettiin n.8.30, laserpoisto alkoi muistaakseni klo 10.00 kun puudutus oli vaikuttanut. Poisto kesti n. 45min ja kotiin sain saattajan kanssa lähteä klo 12.30 jälkeen (nämä ajat ovat kaikki muistaakseni koska tapauksesta on aikaa jo 5vuotta).
Toipuminen kesti minulla n. kuukauden ja välillä oli todella kivuliaita aikoja...töihin menin kyllä heti seuraavana päivänä, onneksi ei tarvinut paljoa istuskella töissä :) Seksi ensimmäisellä kerralla poiston jälkeen sattui, tuntui kuin olisi taas menettänyt neitsyyden.
Minulla ei ole ollut syyliä laserin jälkeen ja toivottavasti ei tulekaan.
Toimenpidettä on turha jännittää, kaikki menee varmasti hyvin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
"Miko Bergbom, miksi euron bensa maksaa kaksi euroa?"
Valtakunnan suurin kaupallinen porvarimediakin kyselee nyt miksi perussuomalaisset ovat rikkoneet tärkeimmän vaalilupauk2276917SDP: "On hyvä että bensiinin hinta nousee"
Suurin oppositiopuolue SDP on mielissään siitä, että bensan hinta nousee suomalaisille. https://www.iltalehti.fi/polit2003543Mistä ihmeestä sitä viirasi?
Oliko tuo Timo Kalima hyvä silmälääkäri? Mikähän hänen silmiinsä osui kun piti mennä tuollaista tekemään. Kaikki näytti273336"Mieheksi ja naiseksi hän heidät loi."
Räsäsen tuomio on iso harppaus woke-valtioksi. – Tässä maassa on nyt selvästi kiellettyjä sanoja ja ajatusrikoksia. –1972301SDP haluaa tappaa maaseudun - bensan hinta mahdollisimman korkealle
Maaseudulla auto on välttämätön asia, ja lähes kaikilla on bensa-autot. Kuinka tyhmä pitää olla jos äänestää demareita?1421822Partamies hoi!
En aio häiritä jos on mukavampi olla hiljaa tai jos siellä kaukana sinun paikkakunnalla on jo joku hoito. Miten olisi re401797Outoa toimintaa Tuhannen taalan yrittäjällä
Ihmiset ympäri Suomen on kyselleet, että miksi tämä yrittäjä hoitaa ilkivalta-asiaa netissä kun se kuuluisi poliisille.1201538Martina Aitolehti pistää luun kurkkuun Erikoisjoukot-kouluttajalle - Ei usko tätä!
Martina Aitolehti on persoona, joka herättää monessa tunteita. Hänen yksityiselämänsä on noussut kohuotsikoihin mm. eläm141126- 1241098
Riiko Sakkinen läväyttää totuuden - Tästä syystä keskeytti Farmi-kuvaukset
Riikon toiminta hämmensi... Kuvataiteilija teki yllättävän päätöksen ja halusi lopettaa Farmi Suomi -leikin kesken. Rii18954