Uskominen on NORMAALIA

koska uskovaiset ovat nyt ryhtyneet määrittelemään mikä on normaalia ja päätyneet omaan itseensä. Sellainen normaalius on tylsyyden tylsyyttä sanan kaikissa merkityksissä.
4348
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

"Onneksi valtaosa suomalaisista ei kuuntele saatanaa."

Äänestä
  • minäkin kuulun siihen valtaosaan suomalaisista joka ei kuuntele saatanaa, kun en tosiaan ole koskaan eläissäni kuullut sanaakaan saatanalta .

    Missähän tuota paljon mainostettua saatanaa oikein pääsisi kuuntelemaan - voisihan se olla mielenkiintoista kuulla mitä sillä "sielunvihollisella" oikein olisi sanottavaa? Harmi vaan että se tuntuu olevan ihan yhtä näkymätön ja olematon kuin se uskisten paljon mainostama jumalakin...

    Äänestä

  • muuta huomioitavaa:

    1. Ateisti ei usko Kummankaan olevan olemassa.
    2. Uskovaiset tuntevat molempien läsnäolon.

    Äänestä

  • Arska kirjoitti:

    muuta huomioitavaa:

    1. Ateisti ei usko Kummankaan olevan olemassa.
    2. Uskovaiset tuntevat molempien läsnäolon.

    jumala & saatana
    "Ateisti ei usko kummankaan olevan olemassa.
    Uskovaiset tuntevat molempien läsnäolon."

    Mitä tästä opimme: kannattaa olla ateisti! (niin eipä tunne saatanan läsnäoloa, kun se kiusaa vain niitä uskovaisia...)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Darius kirjoitti:

koska uskovaiset ovat nyt ryhtyneet määrittelemään mikä on normaalia ja päätyneet omaan itseensä. Sellainen normaalius on tylsyyden tylsyyttä sanan kaikissa merkityksissä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu