Viime aikoina rintani ovat olleet todella arat, jopa kipeät. Tätä on jatkunut jo varmaan pari viikkoa, ensiksi luulin että kipu ja arkuus johtuu tulevista menkoista.
Mitään kyhmyjä en ole löytänyt kun olen koittanut tutkia.
Mistä tällainen voi johtua?
Olen 21 v, pillereitä syönyt parisen vuotta.
Mitään kyhmyjä en ole löytänyt kun olen koittanut tutkia.
Mistä tällainen voi johtua?
Olen 21 v, pillereitä syönyt parisen vuotta.
Vastaukset 4
Vanhimmat
yksi mahdollisuus, eiväthän pillerit ole 100%:n varmoja.
Tällä hetkellä menossa välivuotoa ( siis ei menossa viikon taukoa pillereistä vaan pillereiden syönnin aikaan ), joten ei raskaus taida tulla kysymykseen..
Olisiko mahdollista että teet jotakin rintalihaksiin kohdistuvaa tai jotain erillaista voimallista mikä poikkeaisi normaalista päivästä. Mun oli kanssa kauan aikaa rinnat kipeenä kun tekeminen kohdistui ylävartaloon. Lääkäri käynti jäi tk,hin ja syytkin selvisi... Mutta tietenkin jos epäilyä on kannattaa käydä tutkimassa asia mahdollisimman nopeeta, saat mielen rauhankin näin kevään alla!
enään sovi ne tuottaa liikaa keltarauhashormoonia.